Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 725

Teşkilatın 180. Yılı
Jandarma Komutanlığı’nın kuruluşunun 180. Yılı dolayısıyla Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı’na ziyaretler yapıldı. İlçelerde özel programlar düzenlenmemesine karşın pek çok siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi Karasu İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş’a ziyarette bulundu. Ziyaretle hem kutlama hem de vedalaşma havasında geçti.

Alataş oryantasyonda
Karasu İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş Muş’un Varto ilçesindeki görevi öncesinde oryantasyon süreci için yeni görev yerine gitti. Bu hafta Muş’taki görev yerinde kalacak ve ilişki kesmeye hazırlanan Varto İlçe Jandarma Komutanı ile birlikte görev yapacak olan Alataş, önümüzdeki hafta ilçeye gelip veda ziyaretlerinde bulunacak.

Kol kırıldı yen içinde kaldı
Karasu Belediye Meclisi’ndeki OSB heyeti temsilci oylamasında grup kararına uymadığı gerekçesi ile eleştirilerin hedefinde yer alan Fatih Şentürk, bir sonraki gün Meclis’te yaptığı konuşmada olduğu gibi kendi ilçe teşkilatına ve diğer belediye meclis üyesi arkadaşlarına açıklama yaptı. Konunu teşkilat içinde konuşulduğu ve tatlıya bağlandığı iddia ediliyor. Gelen bilgiler yanlış değilse Şentürk, Grup Başkanvekilliği görevine de devam edecek.

Meclis toplanacak
Karasu Belediye Meclisi’nin yaz ayı son meclisi önümüzdeki Salı günü yapılacak. Muhalefet üyeleri yazın son meclisi öncesinde, Karasu’da bayram döneminde yaşanan sorunları gündeme getirecek. Şimdiden soru önergeleri ve gündem dışı konuşmaların hazırlandığı bilgisi geliyor. Salı günü saat 14:00’da yapılması gereken meclis oturumuna izleyicilerin ilgisinin de fazla olmasını bekliyoruz.

Sezar’ın hakkı Sezar’a
Karasu’da tatil döneminde aşırı bir nüfus yoğunluğu yaşandı. Ancak temizlik işlerinde neredeyse hiç sıkıntı yaşanmadı. Çöpler zamanında alındı ve şehirde çöp görüntüsü hiç oluşmadı. Bunun yanı sıra havaların sıcak gitmesine karşın neredeyse hiçbir yerde sinek sıkıntısı yaşanmadı. Kırsal mahaller de dahil olmak üzere hizmeti aksatmayan herkese teşekkür etmek lazım.

Kocaali alternatifi
Kocaali sahiline kurulan dev ekranda akşam etkinlikleri sürüyor. Karasu’daki yoğunluktan kaçan pek çok kişi kendini Kocaali Sahili’ne atıyor. Burada sinema etkinliğine katılanlar da alternatif bir eğlence ile zaman geçirme imkanı buluyor.