Fısıltı Gazetesi

Fısıltı Gazetesi 685

Millet İttifakı davet edilmedi

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Kongresi Pazar günü sabah 10:00’da planlandı. Kongreye Millet İttifakı Ak Parti dışında başka siyasi parti temsilcisinin katılmadığı dikkatlerden kaçmadı. Millet İttifakı İlçe Başkanlarının davet edilmediği kongreye Büyük Birlik Partisi ve Cumhur İttifakı’nda ayrıldığını açıklayan Yeniden Refah Partisi’ni temsilen kimse katılmadı.

Helvacı sessizce gitti

Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı geçtiğimiz Cuma günü ilçeden ayrıldı. Karasu’dan ayrılırken yakın çevresi dışında kimse ile vedalaşmayan Helvacı’nın yerine yeni kaymakam Mehmet Uğur Aslan’ın gelmesi ve göreve başlaması bekleniyor.

Aziziye ve İncilli kapandı

Karasu’nun ünlü pide ve lahmacun salonu İncilli Kebap kapılarını kapattı. Işıkmar Pasajı’nın girişinde 20 yılı aşkın süredir hizmet veren firma, usta sıkıntısı başta olmak üzere sektörel problemler dolayısıyla kapılarını kapattı. Diğer yandan Belediye Caddesi üzerinde bulunan Aziziye Pastoloji de kapandı. Soytürklere ait binanın deprem yönetmeliğine uygun olmadığını ortaya çıkmasının ardından yıkımı gündeme gelmişti. Aziziye Pastaloji de diğer şubelerinde hizmet verecek.

Gündem dışı söz alan olmadı

Karasu Belediye Meclisi’nde uzunca bir aradan sonra ilk kez gündem dışı söz talebi olmadı. Neredeyse her meclis öncesi gündem dışı söz talebinde bulunan Şakir Şen ve Mehmet Çatalbaş, bu kez sessiz kalmayı tercih etti. Gündem dışı söz talepleri ile bilinen Mustafa İngenç ise toplantıya katılmayan isimler arasında yer aldı.

7 kişi eksikti

Karasu Belediye Meclisi’nde katılım oldukça düşük oldu. 7 Meclis Üyesi Eylül Ayı Oturumu’na katılamadı. Toplantıya katılamayan isimlerin üçü Ak Partili, ikisi CHP’li biri de MHP’liydi.

Uğur’lu meclis

Karasu Belediye Meclisi’ne MHP Karasu İlçe Başkanı Hamza Uğur ile CHP İlçe Başkanı Uğur Büyük ilk kez “ilçe başkanı” sıfatı ile katıldı. Toplantıyı takip eden başka ilçe başkanı yoktu.