Karasu

Fısıltı Gazetesi

Acar neden başvurmadı

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar’ın milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrılacağı ifade ediliyordu. Acar da kararını Perşembe akşamı vereceğini söylemişti. Perşembe günü bir basın açıklaması yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar aday adayı olmayacağını ifade etti. Ak Parti Genel Merkezi’nin belediye başkanlarının istifasına sıcak bakmadığını söyledi. Ancak aynı günlerde Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya görevinden ayrıldığını açıkladı. Kaya’nın kararı mı isabetli yoksa Acar mı doğrusunu yaptı bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

 

Şahin neden aday olmadı

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi listesinin ikinci sırasında yer alan Hüseyin Avni Şahin bu dönem aday adayı olmayacağını açıkladı. Son güne kadar görüşmelerini yapan, Ankara’da pek çok görüşme yapan Şahin, “Siyaset uzun vadeli bir süreç. Bugün aday adayı olmamam yarın görev almayacağım anlamına gelmez” dedi.

 

Listeler nasıl olacak

Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı’nda ortak listelerin ortak olup olmayacağı konusu hala netlik kazanmadı. Ancak İyi Parti ile CHP’nin ayrı listelerle seçime gitmek için hazırlık yaptıkları görülüyor. Ak Parti ile MHP de sandık çalışmalarını ayrı ayrı yapıyor. Muhtemelen iki ittifak da seçimlere geçen seçimde olduğu gibi gidecek.

 

Keleş’e izin çıkmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş aday adayı olmak için başvuruda bulunma kararı aldı. Ancak Keleş’e bu dönem izin çıkmadı. Ecevit Keleş’in bu dönem İl Başkanı olarak kalması, yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olması veya Millet İttifakı’nın seçimi kazanması durumunda yapılacak erken seçimde değerlendirilmesi gündeme gelebilir.

 

Yavuz aday olacak mı

Ak Parti Seçim işlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, partinin üç dönem prensibine uygun değil. Ancak bu seçim öncesinde dördüncü dönem başvuru yapmak isteyenlere de imkan tanınacak. Bu nedenle Ali İhsan Yavuz’un başvuruda bulunduğu ve Sakarya’dan aday olacağı konuşuluyor. Önümüzdeki günler Ak Parti listesinin nasıl şekilleneceğine hep birlikte tanıklık edeceğiz.

 

 

Akar aday adayı oldu

Milliyetçi Hareket Partisi’nde aday adaylık başvurusunda bulundu. Akar’ın başvuruda bulunması teşkilatlarda şok etkisine neden oldu. Akar’ın aday adayı olmasının Kuzey’den listeye girmesi beklenen Recep Ali Küçük’ün yerini nasıl etkileyeceği veya etkileyip etkilemeyeceği henüz netlik kazanmadı.