Gündem

Fısıltı Gazetesi

İSTİŞARE NE OLDU

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı geçtiğimiz cuma akşamı belediye meclis üyeleri ile bir araya geldi. Osman’ın Yeri’nde yapılan toplantıda gündemin ana maddesi ekonomi oldu. Toplantıda Şakir Şen eskiden yaşadığı krizlere kadar gitti ve anılarını anlattı. Ardından Zekeriya Durmaz ekonomik gelişmeler ile ilgili fikirlerini açıkladı. Pek çok belediye meclis üyesi tek kelime etmeden geceyi sonlandırdı. Toplantıya son anda katılan Mehmet Çatalbaş da söz almadı ve geceden ilk ayrılan isim oldu. Çatalbaş’ın söz almadığı ilk toplantı da bu olmuş oldu. Bize gelen bilgiler toplantıda Karasu Belediyesi veya Karasu ile ilgili konuların gündeme gelmediği şeklinde. Oysa Belediye’den gelen davette Belediye Başkanı’nın meclis üyeleri ile istişare yapacağı söylenmişti.

 

SARI BİZİ ÇIRAK ÇIKARDI

Geçtiğimiz hafta Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yapacağı istişare toplantısına ilişkin öngörümüzü yazmıştık. Öngörümüzde Sarı’nın CHP’li Mustafa İngenç’e yakın zamanda, “Çocuğa anlatır gibi anlattık” diyip sonrasında kendisini savunması için söz vermediğini söylemiştik ve İngenç’in toplantıya katılmasını beklemediğimizi ifade etmiştik. CHP’li Şakir Şen’in de belediye başkanlık makamı kapısından reddedildiğini ve dolayısıyla yemeğe gitme ihtimalinin düşük olduğunu söyledik. BBP’li Mehmet Çatalbaş ile Başkan İshak Sarı’nın sülaleleri de dahil ettiği tartışmayı hatırlatmış ve Çatalbaş’ın da toplantıya katılmasının beklenmediğini yazmıştık. Daha önce ilçe başkanının baypas edilmesini gerekçe gösteren ve teşkilat olarak bu tip organizasyonlara katılmayan MHP’den kimsenin katılmayacağını ise ima etmiştik. Ancak hepsinde yanıldık. Sert sözlere muhatap olan Mustafa İngenç de kapıdan reddedilen Şakir Şen de kavga durumuna gelen Mehmet Çatalbaş da yemekli toplantıya iştirak etti. MHP’den ise Grup Başkanvekili Fatih Şentürk daha önce katılmadığı toplantıya katıldı. Bu tabloyu yorumlamamız gerekirse; İshak Sarı bu işi biliyor. Kime ne derse desin, sonunda herkesi bir masa etrafında toplamayı başarıyor. Alkışlar İshak Başkan’a.

 

EMANET YOKTU

Osman’ın Yeri’nde Cuma akşamı yapılan toplantıda gözler Ak Partili Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Emanet’i aradı. Emanet toplantıya iştirak etmedi. Ancak atanmış belediye başkan yardımcısı toplantıya katıldı. Herkes kıyafetine özen gösterirken memur başkan yardımcısının eşofman benzeri bir pantolonla toplantıya katılması dikkatlerden kaçmadı.

 

SAĞLIK DURUMU İYİ

Önceki hafta odasında fenalaşan ve kalp rahatsızlığı geçirdiği anlaşılan Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Celalettin Akyol’un sağlık durumu iyiye gidiyor. Hastanedeki odasında ziyaretçi kabul eden Akyol’un bir süre dinlendikten sonra görevinin başına dönmesi bekleniyor. Biz de Akyol’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

 

DÖVİZ PAZARI DA VURDU

Döviz karşısında TL’nin değer kaybetmesinin etkisi Halk Pazar ı’na da yansıdı. Geçtiğimiz haftaya göre çoğu ürünlerin yüzde 30 arttığını gören vatandaşlar alacakları ürünleri azaltmak zorunda kaldıkları öğrenildi. Ürün fiyatlarındaki artış köylü pazarına da yansıdı. Genellikle yerli ürünlerin satıldığı bölümde yaş sebze ve meyve fiyatları dolar endeksli arttığı tespit edildi.