Gündem

Fısıltı Gazetesi

Sarı tatildeydi

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenen programa katılamadı. Sarı’nın daha önceden planladığı tatili olduğu için programa katılamadığı öğrenildi. Karasu Kaymakamlığı bahçesindeki Atatürk Büstü önünde düzenlenen törende Karasu Belediye Başkanvekili olarak Sabri Aslanbay hazır bulundu.

 

Karakaş katıldı

Cumhur İttifakı altında MHP’yi temsilen Karasu Belediye Meclis Aday Listesi’nde yer alan ve seçim çalışmalarında aktif çalışan Enes Talha Elmacı dünya evine girdi. Elmacı’yı bu mutlu gününde sevenleri yalnız bırakmadı da… Cumhur İttifakı listesinde birlikte seçim çalışması yaptığı arkadaşlarından sadece Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş düğüne katıldı. Ak Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı ile düğüne katılan Karakaş tüm belediye meclis üyelerini ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı temsil etmiş oldu. Düğüne Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar da katıldı.

 

Kılıçdaroğlu aramaya devam

Pek çok cenaze sahibini arayan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aramalarına ara vermiyor. Cenaze sahiplerinin telefonlarına ilçe ve il başkanlığı aracılığı ile acılı ailelere ulaşan Kılıçdaroğlu, özellikle siyasi bağlantısı olan aileleri arıyor ve acılarını paylaşıyor. Kılıçdaroğlu’nun bu durumu gelenek haline getirmeyi amaçladığı ve bundan sonraki süreçte bu aramaları sıklaştırılacağı iddia ediliyor.

 

Sivas Ergüven Hoca’ya emanet

Uzun yıllar Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptıktan sonra tartışmalı bir şekilde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne uzman görevi ile atanan Ergüven Aslan, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü olarak tayin oldu. Karasu’da ilçe milli eğitim müdürü yapılmaması için uğraş verenler Aslan’ın il milli eğitim müdürü olmasının da yolunu açmış oldu. Kader işte.

 

Rekolte aynen tescil edildi

Karasu Orman İşletme Müdürlüğü’nde muhtarlara sunulan fındık rekolte miktarı yüksek bulundu. Geçen yıl dönüm başına 106 kilo olarak tespit edilen ürün bu sene 103 kilo olarak belirlendi. Bu yıl fındık miktarının geçen yıla göre yarı yarıya az olduğunu dile getiren muhtarlar yeniden rekolte tespiti yapılmasını istedi. Ancak rekolte tespitinin haziran ayında ve bilimsel veriler ışığında uzmanlar tarafından tespit edildiği savunuldu. Sonuç olarak muhtarlara sunulan dönüm başına 103 kilo rekolte tahmini tescillenmiş oldu. Orman arazilerinden alınacak bedel de bu rekolte tespiti üzerinden gerçekleşecek.