Gündem

Fındık sezonu açıldı

Fındık sezonu açıldı

Sezonun ilk fındığı tüccara ulaştı. Karasu’da hizmet veren Çatalbaş Kardeşler, fındık alımına başladı. Sezonun ilk fındığını Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Yiğit getirdi.

Kalite yüksek olur

Karasu’da fındık sezonu resmen açıldı. Bazı vatandaşlar henüz bahçeye girmezken, fındığını toplayıp, patoza vurup, kurutup, satanlar da oldu. Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Yiğit, sezonun ilk fındığını çuvalladı ve Çatalbaş Kardeşlere teslim etti. Çatalbaş Kardeşler Sahibi Mehmet Çatalbaş, Yiğit’in fındığının 50 randıman geldiğini ve bu sene fındık kalitesinin normalin üstünde olmasını beklediklerini söyledi.

100 bin ton

Karasu ve Kocaali’nin Sakarya’nın en çok fındık üretimi olan bölgesi olduğunu ve ülke genelinde de hatrı sayılır bir üretim yapıldığını söyleyen Çatalbaş, “Bölgede bu yıl 100 bin ton civarında fındık üretimi olacak. Havaların elverişli gitmesi, çiftçimizin bilinçli ilaç ve gübre kullanımı bu sene randımanın yüksek olmasını sağlayacaktır. Sezonun şimdiden tüm çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Mehmet Yiğit, fındığını erken teslim eden çiftçiler arasında yer aldı.
Çatalbaş Kardeşler ilk fındık alımını yaptı.