Siyaset

Fen Lisesi için seferberlik ilan edilmeli

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Karasu’nun önemli eksikliğinden birinin nitelikli okul olduğunu belirtti. Kara, “Karasu’daki siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ilçe olma bilinci ile bir araya gelmeli, nitelikli okul için seferberlik ilan edilmelidir” dedi.

 

BÜROKRATİK GİRİŞİMLER BAŞLAMALI

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, haftalık olağan basın açıklamasında bulundu. İlçenin önemli eksikliğinden birinin nitelikli okul olduğunu belirten Başkan Kara, “Temelde Karasu’nun memur eksikliğinin altında bu eksiklik de yatmaktadır. Karasu’da yapımı halen devam eden Adliye yanındaki binanın nitelikli okula göre planlanmalı, bu konuda siyasi ve bürokratik girişimler bir an önce başlatılmalıdır. Karasu’daki siyasiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ilçe olma bilinci ile bir araya gelmeli ve önümüzdeki nitelikli okul kazanma fırsatı kaçırılmamalıdır” ifadelerini kullandı.

PERSONEL EKSİKLİĞİ

Bizi ve ilçemizi yakından ilgilendiren bir başka konu da okullarımızdaki yardımcı personel eksikliğidir” diyerek açıklamasına devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Pandemi sürecinin etkilerinin henüz son bulmadığı, ölüm sayılarının halen ürkütücü boyutlarda olduğu bir dönemde, hijyenin ne denli önemli olduğu apaçık ortadayken, geleceğimiz olan evlatlarımızın okullarındaki temizlik personellerinin, tasarruf gerekçesi ile azaltılması izah edilebilir bir durum değildir. Devletin öğrencilerin temizliğinden tasarruf etmesi aklın alabileceği bir durum değildir” diye belirtti.

GEREKLİ ADIM ATILMALI

Başkan Münir Ali Kara, “Dönem başında okulların açık kalma durumunun netlik kazanmamasının beklendiğini düşünmek ve personel alınmamasını anlayışla karşılamak mümkündü” diye belirtti. Kara, “Ancak gelinen noktada devletimizin okulların açık kalması noktasında gösterdiği kararlılık ortadadır. Bu gerçek gün gibi ortadayken yardımcı personel konusunda gerekli adım atılmasından vazgeçilmeli ve bir an önce bu konuda gerekli girişimlerde bulunulması gerekmektedir” dedi.

SABRIN SONU SELAMET

İlçemizin uzunca bir süreden bu yana yollarla ilgili sorun yaşadığı bilinen bir gerçektir” diyerek açıklamasına devam eden Kara, “Bu noktada vatandaşlarımızın taleplerinin olması normaldir. Hatta yerel seçimlerin üstünden geçen 30 aylık süre içinde sabreden vatandaşlarımızın artık sabrının sonunda selamete ermesi gerekmektedir. Her ne kadar Karasu hizmet alanı olarak çok büyük olsa da ilçemiz bu sınırlara yeni ulaşmamıştır. Şüphesiz karar vericiler bu alanın hizmet alacağı şekilde planlama yapmak ve her insanımızın hizmetlerden eşit şekilde faydalanmasını sağlamak durumundadır” ifadelerini kullandı.

ASFALT SEZONU BİTECEK

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bu sene için son iki asfaltlama çalışması Kabakoz ve Tuzla mahallelerinde yapılacak ve hava şartları da göz önüne alınarak asfaltlama sezonu sona erdirilecektir” dedi. Başkan Kara, “Önümüzdeki sezondan itibaren ise çok daha kapsamlı bir asfaltlama çalışması yapılması ise bugünden planlanmalı ve bunca zaman sabreden kırsal mahallelerdeki vatandaşlarımız da sabırlarının karşılığını almalıdır” şeklinde açıklamada bulundu.

BAĞIMSIZ TÜRK YARGISI

Ülke gündemine de açıklamasında yer veren Kara, “Bilindiği gibi önceki hafta ülkemizde görev yapan 10 büyükelçi ortak bir basın açıklaması gerçekleştirmiş, ülkemizde yargılanmaları devam eden Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını istemiştir. Türkiye’yi kendi ülkelerinin sömürgeleri ile karıştıran bu 10 büyükelçi, beklemedikleri ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğüne yakışır şekilde cevaplarını almıştır. Bu andan itibaren 10 büyükelçi ve onların söylemlerinden medet uman iç siyasi ayrılıkçılar ne yapacaklarını şaşırmıştır. Osman Kavala tutuklu kalacaksa da ceza alacaksa da sınır dışı edilecekse de tutukluluk hali sona erecekse de buna sadece ve sadece Bağımsız Türk Yargısı karar verecektir” dedi.

GİZLİ İTTİFAK ORTAĞI

Ülkemizi ilgilendiren bir başka kritik gelişme de sınırlarımızın dışında asker bulundurmamız ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi’nin oylanması olmuştur” diyen Kara, “Bu tezkerenin Meclis gündemine geleceği aylar öncesinden belli olmasına rağmen CHP kartlarını son ana kadar gizli tutmuştur. Ancak ne var ki oylamada çanak çömlek patlamış ve gizli ittifak ortağı hdp’nin direktifleri doğrultusunda oy kullanılmıştır. CHP tıpkı 7 Haziran seçimi sonrasında tuttuğu eli yine tutmuş ve birlikte iyi salladığına ilişkin mesajının yerinde olduğunu göstermiştir. Bu durumda ne yapacağını bilemeyen İyi Parti ise gizli ortağa göz kırparak, bazı çekincelerinin olduğunu ifade ederek de olsa Türkiye lehinde oy kullanmıştır” dedi.

FATURASI AĞIR OLACAK

Başkan Kara, “İçeriği aynı olan oylamada geçen defa olumlu oy kullanan CHP ne yazık ki geçen oylamada olumsuz oy kullanan gizli ortağı hdp kadar dahi tutarlı olamamış, karakolda doğru söyler mahkemede cayar duruma düşmüştür. CHP’nin hem büyükelçilerin açıklaması noktasında hem de tezkere konusunda izlediği tavrın kimin güdümünde olduğunun dikkatle incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekmektedir. Şüphesiz ki siyasi partiler muktedir olmak için mücadele ederler. Ancak iktidara gelebilmek adına her yolu mubah görmenin faturası ağır olacaktır. Bu şekilde siyasi çizgi belirleyenler iktidar olsalar da muktedir olamazlar. Siz daha muhalefette iken bile kendi çizginizden şaşarsanız Allah korusun iktidar olduğunuzda kukla olmaktan ileri gidemezsiniz. Türk Milleti’ni idare etmek, ipi başkalarının elinde olan, uzaktan kumandalı kuklalara nasip olmamıştır, olmayacaktır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.