Karasu

Felaket gibi hafta sonu

Karasu’ya sel vurdu

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın ardından haftasonu boyunca yaşanan sağanak yağış hayatı felç etti. Yağmur suyu hatlarının tıkanması ve derelerde taşkınların yaşanması sonucu Karasu’da birçok mahallede sel yaşandı. Darıçayırı Deresinin beş metre yükselmesi sonucu Mahalle 70 cm su altında kaldı.

Darıçayırı sular altında

Haftasonu boyunca Karasu’da etkili olması beklenen sağanak yağış hayatı felç etti. Meteoroloji tarafından yapılan uyarıların ardından etkisini gösteren gök gürültülü sağanak yağış Karasu’nun birçok mahallesinde su baskınlarına ve derelerin taşmasına sebep oldu. Darıçayırı deresinin beş metre yükselmesi sonucu Darıçayırı Mahallesi 70 cm su altında kaldı. Saatlerce süren yağış dolayısıyla taşkına uğrayan Darıçayırı deresi esnafın ve mahalle sakinlerinin iş yerleri ve evleri su altında bıraktı.

Yenimahalle’yi de etkiledi

Karasu’nun merkez mahallelerinde de etkili olan gök gürültülü sağanak yağış Yalı Mahallesi’nde de etkisini gösterdi. Birçok vatandaş evlerinden çıkmakta zorlandı. Düşen yıldırım sonucunda internet hatlarında sorun yaşandı. Hafta sonu boyunca Karasu Kaymakamlığı tarafından denize girişler de yasaklandı. Tatil amaçlı Karasu’ya gelen vatandaşlar Yenimahalle’nin sular altında kalmasıyla karşı karşıya kaldı. Şiddetli yağış Yenimahalle’de bulunan işyerlerinin de yağıştan etkilenmesine sebep oldu.

 

Dalgalar insan boyunu geçti, denize girişler yasaklandı.

 

Şiddetli sağanak yağış Yenimahalle’yi sular altında bıraktı.