Sakarya

Federasyon Başkanlar Acarlar Longozu’nu gezdi

Federasyon Başkanlar Acarlar Longozu’nu gezdi

Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Roman Çalıştayı kapsamında çeşitli illerden Sakarya’ya gelen Roman Dernek ve Federasyon Başkanlarına tanıtım gezisi düzenledi. Sakarya’yı daha yakından tanıma fırsatı elde eden katılımcılar Acarlar Longozu’nu da gezdi.

İlk durak Akyazı oldu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Roman Çalıştayı kapsamında çeşitli illerden Sakarya’ya gelen Roman Dernek ve Federasyon Başkanlarına tanıtım gezisi düzenledi. Turizmden tarımsal faaliyetlere kadar birçok merkezin tanıtıldığı gezide ilk durak Akyazı Seracılık Mükemmeliyet Merkezi oldu. Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip merkezde, katılımcılara detaylı olarak bilgilendirme yapıldı. Akabinden sırasıyla Damızlık Manda Yetiştiriciliği ve Acarlar Longozu’da ziyaret edildi.

Detaylı bilgilendirme yapıldı

Sakarya’yı daha yakından tanıma fırsatı elde eden katılımcılar, şehrin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen dev projeleri de yakından inceleme fırsatı buldu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Turizm ve Tanıtım Müdürlüğü tarafından düzenlenen tanıtım gezisinde, katılımcılara gezi süresince detaylı olarak bilgilendirme yapıldı. Gezi süresince sık sık hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar, gerçekleştirilen tanıtım gezisinden oldukça memnun kaldı.

 

Roman Dernek ve Federasyon Başkanları Acarlar Longozu’nu da gezdi.