Siyaset

Faturalar vatandaşın belini büktü

 

CHP Karasu İlçe Teşkilatı, yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Teşkilat, yönetim kurulu toplantısını gaz lambası eşliğinde yaparak yüksek gelen faturalara tepki gösterdi. Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, “Aslında kamuoyunun dikkatini çekmeye gerek yok. Yüksek faturalar zaten vatandaşın belini büktü” dedi.

 

GAZ LAMBASI DEVRİ

CHP İlçe Teşkilatı, Cuma günü yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Partiye gelen 835 liralık elektrik faturasını gören Başkan Aykut Süt, toplantıyı gaz lambası ışığında yaptı. Konuya dair açıklamada bulunan Başkan Aykut Süt, “Bugün burada ilçemizin ve hemşerilerimizin sorunlarını ortaya koymak ve çözümleri konuşmak için toplandık. Fakat artık yüksek faturalar vatandaşın, esnafın ve sanayicinin de en büyük sorunu haline geldi. Böylesi bir ortamda ne vatandaş evindeki ışığı rahatça açabiliyor ne sanayici üretimine devam edebiliyor” ifadelerini kullandı.

 

YANLIŞ EKONOMİ POLİTİKASI

Başkan Süt, “Bilindiği gibi, bugün enflasyonda gelinen bu durum, iktidarın yanlış ekonomi politikalarından kaynaklanmaktadır. Enflasyon ve döviz fiyatlarındaki aşırı artış temel gıda fiyatlarını etkiledi. Vatandaşın alışverişini en ucuza yapabildiği halk pazarları bile, marketlerden ucuzken bugün tam tersi yaşanıyor. Büyük iş yapan marketler ürünlerini nispeten ucuza mal edebiliyor. Pazarcı, ürününü aşırı artan maliyetlerle tezgahına getirebiliyor ya da getiremiyor. Bu da fiyatlara yansıyor” şeklinde konuştu.

 

KARABASANDAN KURTULALIM

Süt, “AKP ve MHP’nin başını çektiği Cumhur İttifakı’nın son aylarda iğneden ipliğe yaptığı zamların yanında elektriğe ve doğalgaza yaptığı zamlarla halkımız iyice bunaldı. Konuştuğumuz bazı esnaflar elektrik faturasının dükkan kirasını geçtiğini söyleyip, ‘ne yapalım dükkanı mı kapatalım’ diye dert yanıyor. Biz her zaman halkımızla iletişim içindeyiz. Esnafı ve her kesimden vatandaşı dinlemeye devam ediyoruz, birlikte ortak çözümler arıyoruz. Milletin önüne sandık gelecek. Bu karabasandan Türkiye’nin kurtulması lazım” ifadelerini kullandı.