Karasu

Evimin sulara gömülmesini izlerim

 

Karasu sahilinde etkisini arttıran kıyı erozyonu Ali Çabuk’a ait evi yutmaya başladı. Kimseden yardım beklemediğini belirten Çabuk, “Bu işi bana bıraksınlar, kendi yöntemlerimle sorunu mu çözeyim. Çözemezsem kaderimdir der evimin sulara gömülmesini izlerim” dedi.

 

AH ETMENİN FAYDASI YOK

Karasu sahilinde etkisini arttıran kıyı erozyonu Ali Çabuk’a ait evi yutmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama da bulunan ev sahibi Ali Çabuk, “Böyle olacağını Çevre Bakanlığı da, Belediye Başkanı da biliyordu. Bir liman yaptılar ve limanın vereceği etkileri daha önce yaptıkları limandan bildikleri için bu dalgakıranların daha yüksek yapılması gerekiyordu. Bu dalgakıranlar Karasu’nun neden yarısına kadar yapıldı? Akıllarda hep bir soru işareti var” dedi. Çabuk, “Karasu’nun sonuna kadar yapılması gereken dalgakıranlar yarıda bırakıldı. İlçemizde hiçbir şey denetlenmiyor. Sonra böyle olaylar çıktı mı ah etmenin vah etmenin bir faydası yok” şeklinde konuştu.

 

SULARA GÖMÜLMESİNİ İZLERİM

Devletten herhangi bir yardım beklemiyorum” diye belirten Çabuk, “Bıraksınlar bana ben bu işi kendi yöntemlerimle hallederim. Çözemezsem kaderimdir der evimin sulara gömülmesini izlerim. Karasu Belediyesi, bir taş koymama, duvar örmeme bile karşı geliyorsa ben bu Belediye’den şüphe ederim. Belediye’nin halkın yanında olup olmadığına şüphe ederim. Deniz bu sene buraya kadar geldi. Seneye de yola kadar gelecek. Karasu’nun sorunları görülmüyor. Görülen sorunlara da çözüm bulunmuyor. Evimin önündeki çukurlukları düzleştirdim, çakıl attım. Belediye gelip ceza kesmeye kalktı. Evimin önüne duvar öreyim dedim ona da izin verilmedi. Ne benim çözüm üretmeme izin veriyorlar ne de kendileri çözüm yolu buluyorlar” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya