KarasuSiyaset

Eski Türkiye defterini kapatacağız

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakat metnini SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da yer aldığı 6 parti liderinin imzaladığını söyledi. Coşkun, “Yarının Türkiye’si ile eski Türkiye defterini kapatacağız” dedi. 

 

KISIR ÇEKİŞMELER

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, basın açıklamasında bulundu. “Türkiye için, milletimiz için, geleceğimiz için tarihi bir günü geride bıraktık” diyen Başkan Oğuzhan Coşkun, “Bizim de içerisinde bulunduğumuz 6 parti ile birlikte hazırlanan güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakat metnini bizim liderimizde dahil olmak üzer 6 parti lideri imzaladı. Bu mutabakatın sadece önümüzdeki seçim için değil Türkiye’nin geleceği için, önümüzdeki yüzyılı için çok önemli ve tarihi olduğu kanaatindeyiz. Eski korkuların, küflenmiş tartışmaların, herkesin yorulduğu kısır çekişmelerin hakim olduğu Türkiye defterini kapatmak istiyoruz. Kinden ve rövanş almaktan beslenen siyasete son vermek istiyoruz. Çünkü dünün kinini tutanlar, bugün adaleti sağlayamazlar” ifadelerini kullandı.

 

BEDELİNE HAZIRIZ

Geçmişe takılıp kalanlar yarınları kuramazlar” diyen Coşkun, “Bizler ise adil devletin tesis edildiği yarınları kurmakta kararlıyız. İnsanların kendilerini dışlanmış hissettiği, kimliğinden, inancından, yaşam tarzından ve düşüncesinden ötürü temel hak ve hürriyetlerinin elinden alındığı, baskı ve zorbalığa maruz kaldığı, devletin herhangi bir fikir ve yaşam biçimine göre makul ve makbul sayıldığı aksi halde damgalandığı bir Türkiye defterini kapatmak istiyoruz. Biz, atmış olduğumuz imzalarla o sayfayı kapatmakta olduğumuza inanıyoruz. Biz, geçmişin korkularını, bugünün umutsuzluklarını bir kenara bırakıp yarının Türkiye’si için elimizi taşın altına koyuyoruz. Bedeli ne olursa olsun, Türkiye için bu adımı atmaya kararlıyız. Yarının Türkiye’sinde Eski Türkiye’ye ait hiçbir şey olmayacaktır” dedi.

 

ADİL DEVLET

Başkan Oğuzhan Coşkun, “Biz Saadet Partisi olarak, darbelerin ve vesayetin mağduriyetlerini yaşamış bir parti olarak yarının Türkiye’sinde bir daha aynı korkular yaşanmaması için o masadayız. Kazanılmış haklarını kaybetmekten korkanların, bu korkuları yüzünden adaletsizliğe ve çürümüşlüğe razı edilmek istenenlerin buna mecbur olmadıklarını göstermek için o masadayız. Ve biz, Saadet Partisi olarak, herkes için insanca yaşamı mümkün kılan adil devleti kurmak için o masadayız. Milletimiz şunu bilsin ki, bu ülkede bir daha üniversite önlerinde turnikeler kurulmayacak. Hiçbir gencimiz, ikna odalarında mobbinge ve baskıya maruz kalmayacak. Yaşam tarzından ötürü hiçbir vatandaşımız ayrımcılığa, haksızlığa uğramayacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” sözlerini kullandı.

 

YÜREĞİMİZ SIZLIYOR

Açıklamasında Dünya Kudüs Haftası’na da değinen Başkan Coşkun, “Yıllardır dinmeyen bir işgal ve bu işgalde gerçekleştirilen zulüm Müslümanların yüreğini sızlatıyor. Dünya bir yana dursun maalesef iktidarın İsrail’e olan yaklaşımı bile bu terör devletinin daha da şımarması için yeterli. Herzog’un ziyaretiyle kendini daha mutlu addedecek olan bir Cumhurbaşkanımız var, maalesef. Bunu ben söylemiyorum, kendisi söylüyor. Bu ziyaretle mutlu olacakmış. Aklınızı başınıza, vicdanınızı yüreğinize devşirin. Sizin İsrail’le olan bu münasebetlerinizi ne akıl kabul eder ne de vicdan. Bu ziyaret henüz gerçekleşmemişken içinde bulunduğumuz Kudüs Haftası’nı bir fırsat bilin, ona göre vicdan muhasebesi yapın. Herzog’un elindeki Müslüman kanı elinize bir kez bulaşırsa bir daha çıkmaz bunu da iyi bilin” dedi.

 

BİRLİĞİ İHTİYAÇ VAR

Başkan Oğuzhan Coşkun, Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginliğin bölgemizi ve tüm dünyayı tehdit bir çatışma olduğunu söyleyerek açıklamasını sürdürdü. Coşkun, “Rusya, bağımsız bir devlet olan Ukrayna’yı kendi siyasi çizgisine çekmek için Uluslararası hukuka aykırı bir şekilde dünyanın gözü önünde bir işgal girişiminde bulunuyor. Bundan dolayı, bölgedeki barışı ve istikrarı tehlikeye atacak bu adımdan endişe duyduğumuzun altını çizmek isterim. Rusya’nın hukuk tanımayan bu yaklaşımını kınıyoruz” dedi. Türkiye’nin de bu krizden etkilendiğini ifade eden Coşkun, “Türkiye Montrö Sözleşmesi’nin kendisine sağladığı hakları çok iyi kullanmalı ve böylece savaşın ülkemizi daha da etkilemesinin önüne geçmelidir. Dünyanın, barışı dilinden düşürmeyen birliklere değil, gerçekten barışı tesis edecek adımlar atan bir birliğe ihtiyacı var. Türkiye acilen D-8’lere öncülük etmeli ve lider ülke konumuna yükselmelidir” diyerek açıklamasını tamamlandı.