Siyaset

Ender Serbes CHP’ye katıldı

 

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) katıldı. Serbes’e rozetini Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı

 

MİLLETİN SESİ OLDUK

Bağımsız Siyasetçi Ender Serbes CHP’ye katıldı. Serbes’e rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı. Serbes, yaptığı açıklamada, siyasetin toplumun her kesimine ve bireyine eşit, adil, halkın sorunlarına ve beklentilerine ortak akıl ve istişare ile çözümler sunan bir kurum olması gerektiğini belirtti. İlkelerinden ve evrensel doğrulardan uzaklaşmış, gösteriş, algı ve hamaset yaparak sadece günü kurtarma çabası ile yürütülen günümüz siyaset tarzının toplumda çok ciddi bir kaygı ve karamsarlığa sebep olduğunu söyleyen Serbes, “Milletimiz artık bu siyasi anlayışı kuvvetli bir şekilde reddediyor” dedi.

MİLLET İTTİFAKI TEK UMUT

Bugüne kadar her platformda Sakarya’nın, Sakaryalının, sesi olmaya çaba gösterdiklerini söyleyen Serbes, bu mücadeleyi artık CHP çatısı altında devam edeceğini de sözlerine ekledi. Millet İttifakı ile birlikte hareket eden CHP’nin, halkın gerçek sorunlarıyla ilgilendiğini, çözüm önerileri ve projeler sunduğunu da dile getiren Serbes, “CHP’nin öncülüğünde oluşan Millet İttifakı, ülkemizin bulunduğu bu zor durumdan kurtulabilmesi adına halkın tek umudu oldu” ifadelerini kullandı.

CHP TOPLUMU BİRLEŞTİRİYOR

Özellikle son aylarda, milletin çok büyük zorluklarla baş başa bırakıldığını, hayat pahalığının yıkıcı, yakıcı ve dayanılmaz boyutlara ulaştığını belirten Serbes, “Bugün milleti anlayan, onların dertleriyle dertlenen, ülkenin gerçek sorunları ve çözüm önerileriyle öne çıkan CHP, toplumun her kesimini kucaklıyor. CHP toplumu birleştiriyor, ötekileştirmiyor. Mazlumun, güçsüzün, fakir fukaranın yanında duruyor. Tüm inançlara ve halkın farklı hayat tarzlarına saygı gösteriyor ve sahip çıkıyor” dedi.

HEYECAN VE ONUR DUYUYORUM

Serbes, “CHP herkese eşit adaleti savunuyor. Halkın içinde, halkın gerçek sorunlarını dile getiriyor. Devlet yönetiminde şeffaflık, liyakat, hesap verebilirlik, eşit ve hakça paylaşım, güçler ayrılığı gibi ilkesel ve evrensel demokratik yönetim sitemini savunuyor” ifadelerini kullandı. “CHP çağdaş ve güçlü Türkiye için büyük mücadele veriyor” diye belirten Serbes, “Milletimizde bunun farkında. Bu sebeple CHP’ye katılmaktan büyük bir heyecan ve onur duyuyorum” ifadelerini kullandı.