Siyaset

En kötü devlet en iyi mafyadan iyidir

 

Pazartesi günü haftalık olağan basın açıklamasını gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, açıklamasında ülke gündemine yer verdi. “En kötü devlet en iyi mafyadan iyidir” diyen Kara, “Mafya ile devleti kıyaslatmaya ihtimal vermek ancak ahmakların işidir” ifadelerini kullandı.

 

FİKRİ OLMAYANLARIN PAYLAŞIMI

Haftalık olağan basın açıklamasını pazartesi günü gerçekleştiren MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, ülke gündemine değindi. Kara, “Pek çok kişi ülke gündemini ilgilendiren olay gördüğünde oy vermediği ve vermeyeceği halde Milliyetçi Hareket Partisi’nin görüşünü merak etmekte hatta kendince paylaşımlarda bulunup, ‘Bakalım buna ne diyecekler’ diye istikamet çizmeye çalışmaktadır. Örneğin ‘MHP Youtube’de yayınlanan videolar için ne diyecek’ ‘MHP Atatürk’e hakaret eden imamla ilgili ne diyecek’ tarzında paylaşımlar göze çarpmaktadır. Bu değerlendirmelerin Milliyetçi Hareket Partisi hakkında hiçbir fikri olmayanlar tarafından yapıldığı aşikardır” şeklinde konuştu.

VERECEK SELAMIMIZ YOK

Bir Ülkücü her olaya Ülkücü olarak bakar” diyerek devam eden Başkan Kara, “ ‘Ebet müddet devlet millet’ diyen bir fikir akımının mafya ile devleti kıyaslatacağına ihtimal vermek ancak ahmakların işi olur. Devletin kurucusu Başbuğ Atatürk ile ilgili MHP’nin nasıl bir değerlendirmede bulunacağını merak edenler ümit ettikleri sessizliği göremeyince bu defa da Cumhur İttifakı’nın neden devam ettiğini, Ak Parti ile MHP’nin nasıl bir arada durabildiğini eleştirmeye kalkmıştır. Öpmeye meramı olmayanlara uzatacak yanağımız yoktur. Gelene de gidene de kapımızın açık olduğu Lider Devlet Bahçeli tarafından defalarca ifade edilmiştir. MHP’nin kimseye kendini ispatlama çabası yoktur, olmamıştır, olmayacaktır. Özellikle kendinin ne olduğu bizce malum olan kesime verecek selamımız dahi yoktur” dedi.

SON DERECE TEHLİKELİ

Başkan Kara, “Bilindiği gibi ülke gündeminde her kesimin kendine göre bir gündemi oluşmaya başlamıştır. Kendilerini gibi düşünmeyen herkesi aşağılamayı marifet sayan kitle ülke yararına olan hemen her şeyi mizaha konu etmeye gayret etmektedir. Özellikle sosyal medya, geçmişi takip etmeyen ve gelecekle ilgili yönlendirmeye açık kuşağa yönelik yapılan yayınlar son derece tehlikelidir. Çocuklarımızın bu noktada sosyal medyayı velilerinin gözetiminde kullanması son derece büyük önem arz etmektedir. Türkiye’nin ali menfaatleri söz konusu olduğunda aynı kanaldan alınan talimat belli seçmen kitlelerine yönlendirilmektedir” ifadelerini kullandı.

BAKIŞ AÇILARI

Mesela S-400 meselesindeki bakış açısını gözden geçirelim” sözleriyle devam eden Başkan Münir Ali Kara, “Türkiye bu alımı gerçekleştirmeye karar vermişken, ABD’den ‘Almayın’ talimatı geliyor. Talimatı alan hemen kendi seçmen kitlesine dönüyor. Biri ‘Bu silahlar Güneydoğu’da masum insanlar için kullanılacak’ diyor. Diğeri ‘Bu silaha harcayacağımız para ile eğitim ve kültüre yatırım yapabiliriz’ diyor. Kendini milliyetçi diye olarak tanıtan da ‘Bu silahların yerli ve millisini yapabilirdik’ diyor. Peki, sonuçta hepsi ne diyor? ABD’nin kendilerine söylemesini emrettiğini” diye konuştu.

SAĞLIKLI KARAR ALINMALI

Başkan Kara, “Türkiye yakın süreçte terör örgütleri ile etkin mücadele yürütüyor, koronavirüs sürecinde tüm vatandaşlarımıza yetecek aşı temin ediliyor, esnafa ekonomik destek sağlanıyor, SİHA ihracatına başlıyor, yeni doğalgaz rezervleri tespit ediyor, tüm bu şartlar gibi pek çok olumlu gelişme varken bardağın boş tarafını göstermeyi marifet sayanlar kendi gündemlerini ülke gündemi diye dayatmaya devam etmektedir. Ülkemizin her şeyden önce morale ihtiyacı olduğu şu süreçte moral bozmayı marifet sayanlar kendi itibarlarını gün geçtikçe kaybetmektedir. Tüm bu şartlar altında vatandaşımız doğru okumayı yapmalı ve sağlıklı kararlar almalıdır” dedi.

GERİ ADIM ATMAYIZ

Kara, “Arabistan’daki ezan sesinin kısılmasından medet umarak Türkiye’de de bu yola gidilebileceği yönünde değerlendirmede bulunanlar eski hastalıklarını ortaya dökmeye de devam etmektedir. Zamanında sabah ezanının sesinden rahatsız olduklarını yüksek sesle konuşmaktan çekinmeyenler bugün de Arabistan’ın kararından cesaret alarak ezeli ve ebedi din takıntılarını ortaya dökmekten çekinmemektedir. Şunu net bir şekilde ifade etmek isterim ki İslamiyet’in son halifesinin sahibi olan bu millet İslam’ın yıkılmaz ve sarsılmaz kalesi konumundadır. Kimse bizden dini değerlerimiz konusunda geri adım atmamızı beklememelidir. Bunun düşünülmesine dahi tahammülümüzün olmadığının da bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı.

AZAMİ GAYRET GÖSTERMELİYİZ

Koronavirüs ile verilen mücadelede yeni normal koşullardaki ilk hafta sonumuzu geçirdik. Bilindiği gibi açık alanda düğün organizasyonları başladı. Yine Pazar günleri hariç olmak üzere her esnafımız dükkanını açabildi. Bu günlerin kıymetini bilmeli ve karantina günlerinin geri gelmemesi için azami gayret göstermeliyiz. Umarız ve dileriz ki bu illetten en kısa sürede kurtulur ve refah içindeki günlerimize geri döneriz” dedi. Başkan Kara açıklamasını, “Pazar günü gerçekleşen ara seçimde Denizköy mahallesi muhtarlığına seçilen Ayhan Genç ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan’a yeni görevlerinde başarılar dilerim. Allah çıktıkları yolda hayırlı görevler yapmayı nasip etsin” sözleriyle tamamladı.