Siyaset

En büyük miras

 

Cumhuriyet’in Türk Milleti’nin en büyük miraslarından biri olduğunu söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Gelecek nesillere bırakacağımız en büyük miras yine Cumhuriyet olacaktır. Cumhuriyet sayesinde Türkler İslam’ın sancaktarlığını yapmaktadır” dedi.

 

MİNNET VE ŞÜKRAN DUYMALIYIZ

29 Ekim 1923’ten bu yana Türkiye’nin rotasını tam olarak ileri medeniyetler yönüne çevirdiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Geride kalan 98 yılda Türk Halkı’nın dünyada öncü medeniyetler arasında yer almasının önü Cumhuriyet sayesinde açılmıştır. Bugün gerek Türk Dünyası’nın gerekse İslam Dünyası’nın öncülüğü Türkiye’dedir. Bu imkanı bize 98 yıl öncesinden sunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükranlarımızı sunmalıyız” dedi.

TÜRK-İSLAM ÜLKÜSÜ

Tüm dünyada ‘Türk’ diyince ‘İslam’, ‘İslam’ diyince ‘Türk’ akla gelmektedir” diyen Karasu İlçe Başkanı Kara, “Turan Ülküsü’nün, Türk-İslam Felsefesi’nin gerçekleşmesinin yolu Cumhuriyet ile açılmıştır. Cumhuriyet sayesinde, Büyük Türk Milleti, Türk-İslam Ülküsü’ne bir adım daha yaklaşmış, modern dünyadaki yerini almıştır. Bu büyük hazineni değeri bilinmeli, zarar görmesi engellenmelidir” şeklinde konuştu.

HEDEF 2023

Türkiye’nin Cumhuriyetin 100’yılında tüm dünyada lider konumda olması için hedefler konulduğunu da hatırlatan MHP Karasu İlçe Başkanı Kara, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabe’de sözünü ettiği ‘dahili ve harici düşmanlar’ o günden bu güne hiç eksilmemiştir. Ancak Yine Ulu Önder’in belirtiği gibi, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 98 yıldönümünü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.