Karasu

Emanet: Aday olmayacağım

Emanet: Aday olmayacağım

Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Kurudere Mahalle Muhtarlığına aday olmayacağını ve siyaset ya da bir makam düşünmediğini açıkladı.

Birçok hizmet verdik

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Kurudere Mahalle Muhtarlığına aday olmayacağını açıklayan Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “2019 yılından bu yana sürdürmüş olduğum muhtarlık görevimi Mart 2024 tarihinde mahallemizden bir kardeşimize teslim ederek normal hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim. Yaklaşık dört buçuk yıldan bu güne kadar Kurudere Mahallemize birçok hizmet verdik” şeklinde konuştu.

Hırsızlık yüzde 80 azaldı

Yaptığı hizmetlerden bahseden Emanet, “Bıçkıdere ve yayla derelerine yıllardır sorun olan iki adet köprü yaparak yol sorununu çözdük. Keltepe ve mera üzerinde enerji hatlarında SEDAŞ Müdürlüğümüze yeni öneriler ve istekler sunarak trafo ve yeni hatlar çektik. Mahallemize 10 ayrı bölgede kamera sistemleri kurarak hırsızlık olaylarını yüzde 80 azaltarak saniye saniye sokak ve caddeleri izleyerek olumsuzlukları emniyet güçlerine bildirdik” ifadelerini kullandı.

Vatandaşımıza kolaylık sağladık

Konuşmasına devam eden Muhtar Hasan Emanet, “Mahallemize görev süremiz boyunca 8 kez muayene istasyonu ve elektrik tamircisi getirerek halkın il ve ilçe merkezine gitmesini önleyerek zamandan ve maddi yönden kolaylıklar sağladık. Kurudere Belediyesi’nin yapmış olduğu alt yapı çalışmalarına ek olarak bazı kesimlerde SASKİ’den destek alarak yeni borular döşedik. Mahallemizin üç sokağında Karasu Belediyesi’nin programları dahilinde betonlama yapılarak yaklaşık 1.200 metre yol yaparak halkımıza hizmet gelmesini sağladık” dedi.

Temiz bir Kurudere

Kendi imkanlarıyla Kurudere Mahallesi’nde çalışma gerçekleştirdiğini belirten Emanet, “Kurudere ilköğretim okulu önünde biriken suların çocuklarımızın ayaklarının ıslanmasına göz yummayarak kendi traktörüm ve azalarımın desteği ile 120 metre menfez gömerek su birikintilerini önledik. Temiz bir Kurudere için mücadele verdim. Kocataş ve merkez mezarlıklar için Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nden tahsis talep ederek mezarlık alanlarını artırdık” şeklinde konuştu.

Makam düşünmüyorum

Konuşmasına devam eden Kurudere Mahalle Muhtarı Hasan Emanet, “Taş ocağı sorununu çözerek bu bölgeyi mera konumuna getirdik. Sayamadığımız birçok çalışmalar bırakarak bu serüveni noktalamayı Yüce Mevla bizlere inşallah nasip edecek. Bundan sonraki yaşamımı iş yerim ve fındık bahçem arasında sürdürmek istiyorum.  Siyaset ya da bir makam düşünüyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.