Karasu

Eller semaya açıldı

Eller semaya açıldı

Karasu Müftülüğü tarafından Merkez Çarşılı Camii’nde Regaip Kandili özel programı düzenlendi. Mübarek üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili, Karasu’da coşku içinde eda edildi.

Coşku içinde eda edildi

Karasu Müftülüğü tarafından Merkez Çarşılı Camii’nde Regaip Kandili özel programı düzenlendi. Mübarek üç ayların müjdecisi olarak kabul edilen Regaip Kandili, Karasu’da coşku içinde eda edildi. Akşam namazı sonrası başlayan programa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, görevli imam-hatipler ve Merkez Erkek Kur’an Kursu’nda öğrenim gören hafızlar tarafından okunan ilahi, kaside ve Mevlid-i Şerifler ile devam etti.

Kandil simidi ikram edildi

Karasu İlçe Müftüsü Mehmet Çelebi, Regaib gecesinin ve üç ayların anlam ve önemine dair vaaz verdi. Müftü Çelebi “Üç aylarda kulluğumuzun gereği olarak Kuran-ı Kerim-i daha çok okumamız ve namazlarımızı kılmaya özen göstererek ramazan ayına kendimizi hazırlamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Cami çıkışında Karasu Belediyesi tarafından programa katılım sağlayan vatandaşlara kandil simidi ve çeşitli içecekler ikram edildi.

Cami çıkışında Karasu Belediyesi tarafından vatandaşlara kandil simidi ve çeşitli içecekler ikram edildi.
Coşku içinde eda edilen kandil programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.