KarasuSiyaset

Ekonomi can yakıyor

 

 

Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, basın açıklamasında bulunarak ekonominin insanların canını yakmaya devam ettiğini söyledi. Coşkun, “Tüm ekonomik göstergeler ve rakamlar olumsuz bir tablo çiziyor” dedi.

 

ZİRVEDE YER ALIYORUZ

Basın açıklamasında bulunan Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, ekonominin insanların canını yakmaya devam ettiğini söyledi. Başkan Coşkun, “Tüm ekonomik göstergeler, rakamlar olumsuz bir tablo çiziyor. Elbette birçok istatistik verilebilir, fakat sadece şu istatistik dahi oldukça can yakıcıdır. Eurostat verilerine göre, ülkemizde kırmızı et, balık veya tavuk yemeye gücü yetmeyenlerin oranı yüzde 37,3. AB ortalamasının sadece yüzde 8 civarında olduğu bu yeterli beslenme verilerinde de, her olumsuz istatistikte olduğu gibi yine zirvede yer alıyoruz. Türkiye gıda enflasyonu sıralamasında da zirveye yerleşmek için yoğun bir gayret gösteriyor” diye belirtti.

 

AKLINIZA BAŞINA ALIN

Gıda enflasyonunda Lübnan, Venezuela ve Surinam’ın ardından dördüncü sırada ülkemiz geliyor” diyen Coşkun, “Tarıma elverişli, münbit topraklarımız var ama vatandaş ucuz yağ alamıyor, ekmek için kuyruğa giriyor, mevsimindeki yaş sebze-meyveyi dahi sofrasına koyamıyor. Ama bunca işin sorumlusu iktidar değil, muhalefet. Kim diyor bunu? Sayın Cumhurbaşkanımız. İnsanın aklına, ‘aklını peynir ekmekle mi yedin’ demek geliyor” dedi. Coşkun, “ Yönetimde siz olacaksınız, kararları siz alacaksınız, sonra da diyeceksiniz ki, ‘esas müsebbip muhalefet’ Allah’tan korkun bile diyemiyoruz, sadece aklınızı başınıza devşirin diyoruz. Bu kadar beceriksizliğin sebebi olarak muhalefeti görmek, ayrı bir olaydır” dedi.

 

TOPRAKLARIMIZ İŞLENMİYOR

Tarım sektörü, gıda üretiminin temelini oluşturur” diyen Başkan Coşkun, “Bu da doğrudan doğruya toprağı işlemekle mümkündür. Topraklarımızın büyük bir kısmı, yüzde 10’dan fazlası işlenmiyor. Orada yetiştireceğimiz buğdayı gidip dışarıdan satın alıyoruz. Bir de iktidar kendi beceriksizliklerini görmeyince, düzeltme imkanı ortadan kalkıyor. Bir insan eğer hatasını anlarsa, görürse, problemlerini çözebilir. Ama göremezse vay geldi halimize. Kendi hatasını göremeyince bir sebep arıyor, bunu da muhalefete yüklemeyi siyaseten en kolay yol olarak görüyor. İktidar mensupları her gün bu konuyu dile getiriyor, hatayı, yanlışı, sıkıntıyı dile getiren muhalefeti ağzına bile almıyor, azarlıyor” ifadelerini kullandı.

 

DOKTORLARIN HALİNE BAKIN

Açıklamasına devam eden Saadet Partisi Karasu İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun, “Doktorlarımızın haline bir bakın. Doktoru, asgari ücret seviyesini dikkate alarak, 4,5 milyon ailenin sosyal yardım aldığını, 400-500 lira, bir kısmı da 1000-1500 lira civarında, bir ücrete mahkum olduğunu bildiği için iktidar; ‘şu doktorlara bir bakın, 8-9 bin lira para alıyorlar, bunu da beğenmiyorlar; yurt dışına gitmek istiyorlar, giderseniz gidin!’ diyor. Ne yapacaklarmış? Karşılığında daha ucuza çalışan ülkelerden doktor transfer edecekmiş. Doktor almak o kadar kolay mı? Uzmanlar gelmez, ihtisas sahibi insanlar gelmez. Yeni gelenler hiçbir zaman, uzman bir doktorun yerini alamaz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.