Karasu

Eğitim çıtası yükselecek

 

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, açıklamada bulundu. Sarı, “Karasu’ya sınavla girilen bir okul kazandırdık. Karasu’da eğitim çıtası yükselecek. Bunun yanı sıra Karasu’ya özel koordinasyon toplantısı gerçekleştirerek ve ilçemiz için özel taleplerimizi dile getirdik” dedi.

 

FEN LİSESİ AYARINDA

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu basınına açıklamada bulundu. Başkan Sarı, “Vermiş olduğumuz mücadele sonucu Karasu’ya sınavla girilen bir okul kazandırdık. Bunda İlçe Kaymakamımız Ahmet Naci Helvacı’nın büyük bir emeği var. Yaklaşık 1 yıl önce Ankara’da Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne gittik. Konuyu anlattık ve oradaki yetkililer 70 bin nüfuslu bir okulun neden sınavla öğrenci almadığına şaşırdı” dedi. Sarı, “Atatürk Anadolu Lisesi’nde yetişen öğrenciler üst düzey üniversiteler kazanacaklar. Üç veya dört yıl içerisinde Karasu’nun eğitim çıtasının yükselmiş olduğunu göreceğiz. Karasu’da Fen Lisesi ayarında bir okulumuz var. Karasu okul alanında başka ilçelerden tercih edilen bir yer olacak” ifadelerini kullandı.

 

KARASU’YA ÖZEL TOPLANTI

Sarı, “Karasu’da ilk defa farkındalık oluşturmak ve yaz sezonuna hazırlanmak için Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında Karasu’ya özel koordinasyon toplantısı yaptık. Karasu’da nüfus yoğunluğunun sağlık, emniyet, belediye ve diğer birimlerinde yerel anlamda içinde bulunduğu Karasu’ya özel bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantıdaki amacımız Karasu’ya dikkat çekmekti. Toplantıda Karasu için olmasını istediğimiz talepleri İl Müdürlükleri not aldı” diye belirtti. Toplantıdaki taleplerden de bahseden Sarı, “Motosikletli yunus, jandarma ekiplerinin gidiş ve gelişlerde denetimlerini sıklaştırmasını, sağlık açısından 10 pratisyenin daha burada bulunmasını talep ettik” ifadelerini kullandı. (HABER: Bahar Kaya)