Siyaset

Ebediyete intikalinin 25. yılı

 

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 25. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kara, Türk Dünyası’na önemli hizmetleri bulunan, Türk gençliğine, Türklük bilincini ile eğitme ve teşkilatlanma yolunu gösteren Başbuğ Alparslan Türkeş hiç şüphesiz ki 9 Işık Doktrini başta olmak üzere pek çok fikir akımının öncüsü olmuştur. Ölüm ancak bedeni ile yaşayanlar içindir. Biz o nedenle ‘Başbuğlar ölmez’ diyoruz” dedi.

 

PEK ÇOK AKIMIN ÖNCÜSÜ

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Başbuğ Alparslan Türkeş’in ebediyete intikalinin 25. yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kara, “Türk Dünyası’nın son Başbuğ’u Alparslan Türkeş’i ebediyete intikalinin 25. yılında minnet ve şükranla yad ediyorum. Türk Dünyası’na önemli hizmetleri bulunan, Türk gençliğine, Türklük bilincini ile eğitme ve teşkilatlanma yolunu gösteren Başbuğ Alparslan Türkeş hiç şüphesiz ki 9 Işık Doktrini başta olmak üzere pek çok fikir akımının öncüsü olmuştur. Bizim önümüze koyduğu Türk İslam Ülküsü, Turan ve Kızıl Elma hedefleri bugün çok daha gerçekleşmesi muhtemel konumdadır. Türklük bilincinin, Türk İslam Ülküsünün yerleşmekte olduğu, Ülkü Ocakları’nın her zamankinden daha diri olduğu, Milliyetçi Hareket Partisi ile siyasi arenada Başbuğ’un çizdiği yol üzerinde, Kızıl Elma istikametinde yol alınmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

BAŞBUĞLAR ÖLMEZ

Dün ‘Başbuğ’suz MHP’ diyenler bugün ‘MHP’siz Başbuğ’ demektedir” diyen Başkan Kara, “Bilinmelidir ki Başbuğ’un en büyük iki mirasından biri Ülkü Ocakları diğeri ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu nedenle Başbuğ ile MHP’yi ayırmaya çalışanlar hayal kurmakta, rüya görmektedir. Başbuğ’suz MHP ne kadar mümkün değilse MHP’siz Başbuğ demek de o derece mantıksızdır. Bu şekilde bir ideoloji olabileceğini düşünenlerin sağlıklı düşünme yetisini yitirdiğini düşünüyoruz. Elbette ki her fani gibi Başbuğ da ebedi aleme göçmüştür. Ancak göçen O’nun yalnızca bedeni olmuş, hedef ve fikirleri sonsuza dek bize yol gösterici olacaktır. Ölüm ancak bedeni ile yaşayanlar içindir. Biz o nedenle ‘Başbuğlar ölmez’ diyoruz. Türk İslam ülküsü üzerine çizdiği yola sonuna kadar bağlı kalacağımıza ilişkin yeminimize sadakatimiz sürmektedir. Gururla, şerefle şanla, ilk günkü aşkla: Ne mutlu Türk’üm diyene” diyerek mesajını sonlandırdı.