EğitimKarasu

e-Twinning belgeleri verildi

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Cuma günü Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi alan 12 okula e-Twinning belge takdimi yapıldı.

 

ULUSAL KALİTE ETİKETİ

Karasu Sosyal Gelişim Merkezi’nde Cuma günü Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi alan 12 okula e-Twinning belge takdimi yapıldı. Karasu İnönü İlkokulu, Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Karasu Anadolu Lisesi, Manavpınarı İlkokulu, Karasu İmam Hatip Ortaokulu ve Zübeyde Hanım Anaokulu, Ulusal Kalite Etiketi alan okullar arasında yer aldı.

 

AVRUPA KALİTE ETİKETİ

Karasu Yassıgeçit İlkokulu, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu ve Atatürk Anadolu Lisesi ise Avrupa Kalite Etiketi alan okullar oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürlerine ve öğretmenlere belgelerini verdi. Turhan, “Pandemiden sonra ilk defa bu yıl dolu dolu geçti. Güzel bir yıl geçirdik. LGS sınavları bitti. İlçemiz için güzel sonuçlar çıkacağını düşünüyoruz. Net olarak ciddi bir artışımız gözüküyor. İnşallah ilçemizin eğitim kalitesi daha da artacak” dedi. (HABER: Bahar Kaya)