KarasuSiyaset

Dingili dağılmış araba gibisiniz

Dingili dağılmış araba gibisiniz

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi’ni “Mutasım’ın askerlerine” benzeten Zafer Partisi İlçe Başkanı’na sert çıktı. Kara, “28 Mayıs’taki seçimde destekledikleri cumhurbaşkanı adayı başka ittifaka, kendi partileri başka ittifaka gitmiş, dingili dağılmış araba gibisiniz. MHP’yi eleştirmek sizin ne haddinize” dedi.

El ovuşturuyorsunuz

Geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisine yönelik olarak “Mutasım’ın askerleri” benzetmesinde bulunan Zafer Partisi Karasu İlçe Başkanı Fatih Demirci, MHP Karasu İlçe Başkanı’nın hedefinde yer aldı. Demirci’nin sözlerini samimiyetten uzak ve haddi aşan nitelikte bulduğunu belirten MHP İlçe Başkanı Kara, “Kendilerini milliyetçi addedenler, MHP’nin tavrını eleştirmeyi kendilerine hak görmektedir. Sanki MHP’nin başarısını istiyormuş gibi tavır takınanlar aslında MHP’nin dağılması ümidiyle el ovuşturmaktadır” ifadelerini kullandı.

Münafıklar gibisiniz

“Bir yandan milliyetçi olduğunu söyleyip diğer yandan MHP’ye hakarette bulunmak izah edilebilir değildir” diyen Münir Ali Kara, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin iyiliğini istiyor gibi görünüp, kendine yer açmak için mücadele edenler, kendi işlerine baksalar daha iyi olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne dışarıdan yapılan eleştiriler yok hükmündedir, iyi niyetten uzaktır ve tarafımızdan da münafıkça değerlendirilmektedir. Eğer iyi niyetliyseniz MHP dışında ne işiniz var, eğer iyi niyetliyseniz MHP’ye rakip olma iddiasında olan bir partide ne arıyorsunuz” dedi.

Kendinize bakın

“Milliyetçi Hareket Partisi dışarıdan istikamet çizilecek, falso verilecek, yol gösterilecek bir parti değildir” diyen Başkan Kara, “Kendi seçim hezimetinizi, iki seçim arasında yaptığınız manevraları unutturmak için başka bir yol bulmalısınız. Milliyetçi Hareket Partililer sizin bahsettiğiniz birilerini değil, Şerefli Türk Milleti’nin, Başbuğ Alparslan Türkeş’in askerleridir” şeklinde konuştu.