Siyaset

Deva’da Düğüm Çözülüyor

DEVA Partisi Kocaali İlçe Başkanı Zühal Vuran ilçe halkını aday tanıtım toplantısına davet etti.

DEVA’DA DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR

DEVA Partisi Sakarya İl teşkilatı seçim sürecine dair en önemli virajı geride bırakmaya hazırlanıyor. Daha önce bazı ilçelerin adaylarını açıklayan il başkanlığı cumartesi günü aday tanıtım toplantısı düzenleyecek.

Adaylar tanıtılacak

Sakarya büyükşehir belediye başkanlığı için Kurucu İl başkanı Mehmet Erdoğan’ın başvuruda bulunduğu DEVA Partisi Sakarya İl Teşkilatı hafta sonu sahaya inmeye hazırlanıyor. Daha önce birçok ilçede seçime girecek başkan adaylarını açıklayan teşkilat aday tanıtım toplantısı gerçekleştirecek. 27 Ocak Cumartesi günü Erenler’de bulunan Premiere Inn Otel’de gerçekleşecek toplantı Saat 14:00’te başlayacak. Daha önce açıklanan adaylarla birlikte arlarında Kocaali’nin de bulunduğu 16 ilçenin adayı tanıtılacak. Teşkilatın sahaya resme inme sürecinin startı olarak altı çizilen toplantıya DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da katılacak. Babacan’ın toplantıya genel idare kurulu üyelerinin de bulunduğu kalabalık bir heyetle katılması bekleniyor. Tüm ilçe teşkilatlarının yanı sıra çevre il ve ilçelerden de toplantıya davetli olarak katılması beklenen isimlerin olduğu belirtiliyor.

Davet etti

Konuyla ilgili açıklama yapan DEVA Partisi Kocaali İlçe Başkanı Zühal Vuran ilçe halkını ve partilileri aday tanıtım toplantısına davet etti. Vuran “Malum olduğu üzere 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için oldukça kritik bir dönemdeyiz. İl ve ilçe teşkilatlarımız bu konudaki saha ve anket çalışmalarını tamamladı. Birçok ilçemizin adayı açıklandı. Halen netleşmeyen isimler ise hasta sonuna kadar netleşmiş olacak. İnşallah cumartesi günü şölen havasında gerçekleştirmeyi planladığımız büyük bir tanıtım toplantısı olacak ve bu toplantı ile sürecin büyük bir bölümünü tamamlamış olacağız. DEVA Partisi Kocaali İlçe Başkanı Olarak partimize gönül veren vatandaşlarımızın yanı sıra, partili veya partisiz tüm ilçe halkımızı aday tanıtım toplantımıza davet ediyorum” dedi. Kendisine adaylık teklifi geldiğini belirten Başkan Zühal Vuran Kocaali adayı ile ilgili soruyu yanıtsız bıraktı.