Demirel, mezarı başında anıldı

 

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün 6’ıncı yılında pandemi tedbirleri kapsamında mezarı başında anıldı. Devlet törenine eski Demokrat Partili Mehmet Çatalbaş’ında bulunduğu 15 kişilik kafilede katılım sağladı.

 

KARASU’DAN ÇATALBAŞ KATILDI

Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün 6’ıncı yılında Isparta İslamköy’deki Çalcatepe’de bulunan kabrinin başında resmi törenle anıldı. Isparta Valiliği tarafından düzenlenen resmi ana programına Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile Süleyman Demirel’in doktoru da olan İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur ve Demirel’in kardeşi merhum Şevket Demirel’in kızları Neslihan Demirel, Nihan Demirel Atasagun, siyasi parti il başkanları ve eski Demokrat Partili Mehmet Çatalbaş’ında aralarında bulunduğu Sakarya’dan 15 kişilik kafile katıldı.

MÜZEDE SERGİLENDİ

Anma töreni pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi. Törende ilk olarak Süleyman Demirel’in öz geçmişi okundu. Ardından Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Kıratlı tarafından anıta Cumhurbaşkanlığı çelengi konuldu. Anma programı, aileye taziye ziyaretleriyle sona erdi. Anmaya katılanlar, gül yapraklarıyla donatılan Demirel’in mezarı başında fotoğraf çektirdi. Öte yandan Ankara’da 17 Haziran 2015’te, 91 yaşında hayata gözlerini yuman Demirel’in, siyasi hayatı boyunca okuduğu kitaplar, fotoğrafları ve kullandığı eşyalar, doğduğu İslamköy’de açılan Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nde sergilendi.