Spor

Darıçayırı lidere dayanamadı (10-2)

Darıçayırı lidere dayanamadı (10-2)

Sakarya 1. Amatör Küme A Grubu’nda mücadele eden Darıçayırı Beldespor deplasmanda Tankspor ile karşı karşıya geldi. Çok sayıda sakat ve cezalı oyuncusundan yoksun olarak sahadaki yerini alan bavi beyazlı ekip sahadan 10-2 mağlup ayrıldı. Tankspor bu sonuçla Süper Amatör Küme’yi garantiledi.

İlk yarıda koptuk

Sakarya 1. Amatör Küme A Grubu’nda mücadele eden Darıçayırıspor deplasmanda Tankspor,  Erenler 2 No’lu Saha’da karşılaştı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında dengeli bir oyun ortaya koyan Kuzey Temsilcisi, ardı ardına yediği gollerle oyun disiplininden koptu. Karşılaşmanın ilk yarısında kalesinde 5 gol gören mavi-beyazlı ekip soyunma odasına da 5-1 mağlup olarak gitti.

Şampiyon oldu

Karşılaşmanın ikinci yarısına, ilk yarıdaki skor dezavantajı ile çıkan Darıçayırıspor, rakip için şampiyonluk maçı niteliğindeki müsabakadan farklı mağlup ayrıldı. Kalesinde 10 gol gören mavi-beyazlı Kuzey Temsilcisi Furkan Selim’in iki golü ile sahadan 10-2 mağlup ayrıldı. Bu sonuçla Tankspor ligin bitimine 4 hafta kala Süper Amatör Küme’yi garantilerken, Darıçayırıspor Play Off iddiasını sürdürüyor.