Spor

Darıçayırı bildiğiniz gibi (1-4)

Darıçayırı bildiğiniz gibi (1-4)

2.Amatör Küme’de aldığı başarılı sonuçların ardından 1. Amatör Küme’de de adından söz ettiren Darıçayırıspor, Hendek Kazımiye ekibine de acımadı. 1 Amatör Kümede bu hafta Hendek temsilcisine konuk olan mavi-beyazlılar deplasmandan 1-4 galibiyetle döndü.

Baskılı başladı

1.Amatör Küme’deki iddialı temsilcimiz Darıçayırıspor, haftanın maçında Hendek temsilcisi Kazimiyespor’a konuk oldu. Hendek Suni Çim Saha’da oynana maça baskılı başlayan Kuzey Temsilcisi 20. dakikada kazandığı penaltıyı Fatih Çolak ile gole çevirdi. Çolak golü attıktan sonra seyircilere bebek işareti yaparak attığı golü bebeğine hediye ettiğini gösterdi. Bu dakikadan sonra oyun kontrolünü eline alan Darıçayırıspor, rakip kaleyi yoklamaya başladı. Dakikalar 43’ü gösterdiğinde sahneye çıkan Yusuf skoru 0-2 yaptı ve ilk yarı bu skorla tamamlandı.

Şokla başladık

Karşılaşmanın ikinci yarısında da oyunun hakimi görünen Kuzey Temsilcisi Darıçayırıspor oldu. Geliştirdiği sağlı sollu ataklarla rakip kaleyi adeta abluka altına alan mavi-beyazlılar bir türlü son vuruşu yapamadı. Atamayana atarlar mantığının işlediği 55. dakikada Kazımiye’den Sinan skoru bir anda 1-2’ye getirdi. Silkinip kendine gelen mavi-beyazlı temsilcimiz dakika 71’de Emir le skoru 1-3’e getirdi. Bu dakikadan sonra da rakip kaleye yüklenen Darıçayırıspor, 90+1’de genç oyuncu Yasin Bozdemir ile maçın skorunu tayin etti. Genç oyuncu attığı golle tribünlerden de alkış aldı.