Karasu

Dananın kuyruğu kopuyor

 

Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi bu Pazar yapılacak. Üç listenin yarışacağı seçimde oylar farklı renklerdeki pusulalarla atılacak. Başkan adayları İlyas Balcı, Cihan Emre ve Hüseyin Can son kozlarını oynuyor. Üç aday da son değerlendirmelerini Güler Cinasoğlu’na yaptı.

 

TECRÜBEMİZE GÜVENİYORUZ

Karasu Esnaf Odası Başkanı İlyas Balcı, 15 yıl boyunca odadan huzur hakkı dahi almadan hizmet ettiklerini, Oda’ya yeni bina ve kurumsal kimlik kazandırmanın yanında Ticaret Borsası ve SGK gibi kurumlara yer tahsisinde bulunduklarını söyleyerek, “Bizim yaptıklarımız ortada. Esnafımızın her durumda yanında yer aldık. Kimse bu durumu inkar edemez. Şimdiye kadar da seçim çalışmamızı yaptık. Son güne kadar da sahada yer almaya devam edeceğiz. Esnafımızın tecrübemizi takdir edeceğine ve bizi yeniden aynı göreve layık göreceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

 

GENÇLERİN YOLUNU AÇSINLAR

Karasu’da 82 branşta bin 776 esnafımız var diyen Başkan Adayı Cihan Emre, “Her esnafında sorunu var. Bizimde bu sorunları çözecek, gücümüz var. Her dönemde ayrı esnaf gruplarını bir araya getirerek her branşın sorununu kendi içinde birlik içerisinde çözeceğiz” dedi. “Her iki değerli büyüğüm olan İlyas Balcı’ya ve Hüseyin Can’a başarılar diliyorum” diyen Emre, “Yorgunluklarını bir kenara bıraksınlar, dinlensinler, gençlerin yolunu açsınlar. Biz de iki dönem sonra arkamızdan gelen gençlere teslim edecek şekilde görevi devralalım. Kongremiz hayırlara vesile olsun, sandıktan çıkan kim olursa esnafın ortak başkanıdır” dedi.

DERDİNİZLE DERTLENECEĞİZ

Karasu’da 35 yılı aşkın bir süreden bu yana esnaflık yaptığını söyleyen Hüseyin Can pazar günü yapılacak olan seçimden oldukça umutlu olduğunu söyledi. Can, “Kimseye tutamayacağımız söz vermedik. Ben odayı esnaf ile kurumlar arasında köprü yapacağım” dedi. Can, “Biz esnafımızın derdini dert edineceğiz. Esnafımız asla kendini yalnız hissetmeyecek. Oda’nın imkanlarını esnafımıza sunmak zaten asli görevimiz olacak ama biz ayrıca esnafa şahsi olarak ne katarız diye bakacağız. Makamlar bize nasip olurken bizim de makamlara nasip olmamız önemlidir” ifadelerini kullandı.