Eğitim

Çocuklar gönüllerince eğlendi

Çocuklar gönüllerince eğlendi

Karasu Koleji’nde yaz çocuk festivali düzenlendi. Önceki hafta okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe miniklerin ilgisi de oldukça yoğun oldu. Şişme oyuncaklarda felekten bir gün çalan minikler, kendileri için düzenlenen aktivitelere katılmaktan da geri kalmadı.

Felekten bir gün

Geçtiğimiz hafta sonu Karasu Koleji’nde çocuk şenliği vardı. Okulların açılmasına yakın okul bahçesinde düzenlenen çocuk şenliğine miniklerin ilgisi de oldukça yoğun oldu. Okul bahçesine konulan dev şişme oyuncaklarda gönüllerince eğlenen minikler, öğretmenler ve palyaçolar tarafından kendileri için düzenlenen etkinliklere katılmaktan da geri kalmadı. Yüz boyama etkinliğinde eğlenceli vakit geçiren minikler okulu gezme ve Karasu Koleji’nin imkanları hakkında bilgi alma şansına da sahip oldu.

Miniklere hediye

Okulun kapılarını miniklere açtıklarını ifade eden Karasu Koleji Müdürü Muhammet İmamoğlu, “Anasınıfı Koordinatörümü Ayşegül Kılıçaslan ile birlikte ‘Çocuklar gülsün’ fikrinden yola çıkarak okulumuzun kapılarını çocuklarımıza açtık. Okul bahçemizde düzenlediğimiz etkinliğimiz oldukça da ilgi gördü. Öğretmenlerimiz ve palyaçolarımız miniklerin gönüllerince bir gün geçirmesi adına ellerinden geleni yaptı. Çocuk şenliğimize katılımdan da oldukça memnun kaldık” dedi.

Yaza veda

Okullar açılmadan önce düzenledikleri bu etkinlikler öğrencilerin ve velilerin yaza keyifli veda etmesine imkan tanıdıklarını da ifade eden Muhammet İmamoğlu, “Çocuklarımız için ücretsiz olarak düzenlediğimiz etkinliğimizde Karasu Koleji’nin kapılarını miniklerimize açmış olduk. Yaza veda niteliğindeki bu etkinliğimize hem kendi öğrencilerimiz hem de dışarıdan minikler katıldı. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı öncesi öğrencilerimiz yaza keyifli veda etmiş oldu” ifadelerini kullandı.

 

Etkinliğe Karasu Koleji öğrencileri kadar diğer miniklerin de ilgisi yoğun oldu.
Çocuklar palyaçolara yüzünü boyattı. Ortaya eğlenceli figürler çıktı.