Siyaset

CHP’nin 100.yılı kutlandı

CHP’nin 100.yılı kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100.yıl dönümü Karasu’da törenle kutlandı. Karasu Atatürk Bulvarı’nda bir araya gelen CHP İlçe Örgütü, İlçe Başkanı Uğur Büyük ile birlikte Atatürk büstüne çelenk sundu.

Program düzenlendi

Cumartesi günü Karasu Atatürk Bulvarı’nda Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100.yıldönümü kutlandı. Düzenlenen programa ilçe örgütü katılım sağladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirmesiyle devam etti. Program Başkan Büyük ve ilçe örgütünün Atatürk büstüne çelenk sunması ve şehitler anısına lokma dağıtılmasıyla sona erdi.

Gurur duyuyoruz

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Başkan Büyük, “Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Önemli siyasi miras

Dünün zorluklarıyla büyüyen CHP’nin, yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inançlarının tam olduğunu belirten Büyük, “Atatürk’ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyet’in asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir” dedi.

Yüceltmeye devam edeceğiz

Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu mirasın omuzlara yüklediği sorumluluğun farkında olduklarını söyleyen Büyük, ülkenin binlerce yıllık tarihi, kültürel ve siyasi zenginliklerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak için dün olduğu gibi bu gün de çalışmaya devam edeceklerini belirtti. Başkan Büyük, “Bu büyük coğrafyanın renklerini ve dokusunu kucaklayarak, ülkemizin ulusal birliğini ve değerlerini yüceltmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Köklü parti

Konuşmasına devam eden Büyük, “Değerli yoldaşlarım, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel miraslarıyla, geleneğini ve temellerini en iyi şekilde temsil eden ilkelerin yanı sıra sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini de benimseyen bir parti olduğumuzu tekrar hatırlamalıyız. Kuruluşun ve kurtuluşun Partisi CHP’nin 100. yılı kutlu olsun” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Program sonunda şehitler anısına lokma dağıtıldı.
Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Başkan Büyük, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.