Siyaset

CHP’de başvurular devam ediyor

CHP’de başvurular devam ediyor

31 Mart Yerel Seçimler için hazırlıklarına devam eden CHP’de belediye meclis üyeliği için aday adaylık süreci devam ediyor. Karasulu iş insanlarından Nihal Kır, CHP’den Belediye Meclis Üyeliği için aday adayı oldu.

Vekil Taşkent’te vardı

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanlığı’nda, 31 Mart yerel seçim hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamında belediye meclisi üyeliği için devam eden aday adaylığı başvuruları sürüyor. Partinin Karasu’daki isimlerinden Nihal Kır, Karasu Belediyesi Meclis Üyeliği için başvuru yaptı. 1990 yılında üniversiteden mezun olan Nihal Kır,  Genç Harita Mühendislik ve 588 no’lu lisanslı Harita Büro olarak faaliyet gösteriyor. Nihal Kır’ın başvurusunu, CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent Karasu İlçe Merkezi’nde katıldığı “Halk günü” programında İlçe Başkanı Semih Karakaş ile birlikte teslim aldı.

Yoğun katılım oldu

Selçuk Üniversitesi Jeodezi ve Fotogtametri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Harita Mühendisi Nihal Kır, yıllardır bu konudaki birikimlerini mecliste Karasu’ya daha fazla yansıtabilmek ve faydalı olmak istediğini ifade etti. Müracaatında partililer Kır’ı yalnız bırakmadı. Başvurusu sırasında Nihal Kır’a CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent ile İl Yöneticisi Deniz Terzioğlu, İlçe Başkanı Semih Karakaş, Belediye Başkanı Aday Adayı Uğur Büyük, Kadın Kolları Başkanı Fatma Püskül Tatlı, Meclis Üyesi Aday Adayı Mithat Kandil, ilçe yönetim kurulu üyeleri, CHP eski İlçe Başkanı Aykut Süt ve çok sayıda partili katıldı.

Bir arada olacağız

CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, “Nihal Kır’ın başvurusunu ilçe başkanımız Semih Karakaş ile birlikte aldık. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyoruz. Seçim çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımızla bir arada olamaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Ardından Başkan Karakaş, “İlçemizin saygın ve başarılı isimlerinden Nihal Kır hanımefendi 29 Ocak 2024 Pazartesi günü Mart ayında yapılacak olan mahalli idareler belediye seçimleri için meclis üyesi aday adaylığı dosyasını ilçe başkanlığımıza teslim etti. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Taşkent, “Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.