Karasu

CHP neleri sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu Beldiye Meclisi’ne soru önergeleri verdi. Meclis’te okutulmayan önergelere yazılı yanıt verileceği ifade edildi. Peki o sorular nelerdi? İşte o soru önergeleri…

Parkomat meselesi
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Temmuz Ayı Meclis Oturumu’nda CHP’li Belediye Meclis Üyeleri üç soru önergesi verdi. CHP’lilerin önergeleri kurulda okutulmadı ve yazılı yanıt verilmesine karar verildi. CHP’nin sorduğu ilk soru parkomat ile ilgili oldu. CHP’nin parkomat sorusunda Ukome kararı olup olmadığını sordu. CHP’liler bu şekilde bir karar varsa detaylarının kendilerine verilmesini de istedi.
Lunapark konusu
Kaldırılan lunapark alanındaki çalışmayı da soran CHP’liler, “Kaldırmış olduğunuz (1643 ADA 1 PARSEL 21-L-4-C PAFTA )da bulunan arsaya bu zamana kadar yapılan masraflar ne kadardır? (Kepçe, kamyon çalışması, fizibilite ve jeolojik çalışmalar etraf kaplamada sarılan osb ahşaplar ve osb reklam giydirmelerinin maliyeti…) Mevcut eski lunapark yeri ile ilgili sosyal yasam merkezi inşaatı için Ankara’da bulunan RETA Proje adlı şirkete belediye bütçesinden ne kadar para ödediniz? Belediyeye oradan kesilen faturaların dokümanlarını
Tarafımıza verilmesini arz ve talep ederiz. Bu alan gece saatlerinde müptezellerin kendini bilmezlerin tuvalet alanı olmuştur. Bu arsa ile ilgili planınız nedir? Şehrin sahil bölgesinin merkezinde en iyi lokasyonda bulunan bu arsaya yapmayı düşündüğünüz ve yapamadğınızı proje nedir?
Bedava çalışan mı var
Bir önceki ay verdikleri soru önergesinde Karasu Belediyesi’nde Zafer Poyraz isimli şahsın bedelsiz olarak çalıştığı şeklinde bir yanıt aldıklarını ifade eden CHP’liler, “Bir önceki meclis gündeminde soru önergesi olarak 1. madde de yer alan Zafer Poyraz isimli şahsın belediyeden her hangi bir maaş almadan, danışmanlık hizmeti sunduğuna dair cevap vermişsiniz. Belediye bünyesinde çalışan birinin ücret almadan çalışması ne kadar doğrudur? Bu kişinin adli sicil kaydı var mıdız? Var ise nedir? Zafer Poyraz Karasu Belediyesi’nde hangi kanuna göre danışmanlık vermektedir? Bu vatandaş yoksa belediye imar servisinde birilerinin islerini mi takip etmektedir” diye sordu.