Çetin Başkanlık koltuğuna oturdu

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklar makamları devraldı. Karasu Belediye Başkanlığı koltuğuna Kerem Çetin oturdu. Çetin, “Karasu’da beyin göçü olmaması için Fen Lisesi şart” dedi.

 

ÇETİN, PROJELERİNİ ANLATTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama şenlikleri makam ziyaretleri ile başladı. Karasu İmam Hatip Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri Furkan Çifçi, Kerem Çetin, 6.sınıf öğrencisi Elif Melis Çam, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Erşen ve Okul Müdürü Şeref Çifci ile birlikte Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’yı makamında ziyaret etti. Öğrencilerden Kerem Çetin temsili olarak Başkanlık koltuğuna oturdu. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yerini alan Kerem Çetin, Karasu’da yapmak istediği projeler hakkında bilgi verdi. Çetin, “Cadde ve sokaklarda bisiklet yolunun yapılmasına önem gösterebiliriz. Karasu’nun her yerinde bisiklet parkları ve bisiklet istasyonu yapmak istiyorum. Bu projeyle hiçbir çocuk bisikletim yok demeyecek. Hiç kimse bisikletini merdiven altında saklamayacak” ifadelerini kullandı.

FEN LİSESİ KAZANDIRALIM

Diğer projelerinden bahseden Çetin, “İlçemizde pek çok çocuk parkı yaptık. Yaptığımız çocuk parkının sayısını arttırmak ve hali hazırda bulunan parklarımızı geliştirmek ilçemiz için iyi olacaktır. Karasu’da yüzme havuzu yetersizliği var. Büyükşehir Belediyesi ile konuşarak ilk etapta yarı olimpik yüzme havuzu yapmak istiyoruz. Diğer düşündüğümüz proje ise İl Milli Eğitimle görüşerek Karasu’da nitelikli bir Fen Lisesi kazandırmak istiyoruz. Böylelikle ilçemizde beyin göçü olmayacak” dedi. Çetin, “Hizmete sunmak istediğim projeler içinde, insanların stres atabileceği, vatandaşların yeni sporları keşfedebilecekleri spor tesisleri de yer alacak. Yaşlılarımızı da unutmamız lazım. Onların daha rahat spor yapabilmeleri için yürüyüş yolları yapmayı planlıyoruz” şeklinde yapılmasını istediklerini sıraladı ve bir an önce yapılması için birim müdürlerine talimat verdi. Birlikte çektirilen hatıra fotoğrafı ile makam ziyaretleri sona erdi.