Gündem

Cenaze araçları deprem bölgesine

Cenaze araçları deprem bölgesine

Deprem bölgesinde ki cenazelerin usulüne uygun yıkanıp defnedile bilmesi için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda Karasu’dan cenaze araçları deprem bölgesine ulaşmak üzere yola çıktı.

Araçlar bölgeye ulaştı

Pazartesi günü sabaha karşı merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7.7 şiddetindeki deprem bölgedeki 10 ilde büyük yıkıma yol açtı. Binlerce binanın tamamen yıkıldığı 10 ildeki çalışmalar için tüm Türkiye tek yürek oldu. Depremin olduğu ilk gün harekete geçen Karasu deprem gölgesine destek göndermeye devam ediyor.  İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın talebi doğrultusunda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karasu Kocaali Cenaze İşleri Müdürlüğüne ait bir adet cenaze nakil aracı, bir adet Fort çift kabin kamyonet, bir adet damperli kamyonet olmak üzere toplam üç araç deprem bölgesine ulaştı.

Araçlar hazır

Edinilen bilgiye göre,  Karasu Mahalle Muhtarlıklarına ait cenaze nakil araçları da ihtiyaç doğrultusunda deprem bölgesine gönderilecek. Camitepe Mahallesi, Gölköprü Mahallesi, Küçük Karasu Mahallesi, Kuyumcullu Mahallesi, Limandere Mahallesi, Manavpınarı Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Paralı Mahallesi, Resüller Mahallesi, Tepetarla Mahallesi ve Tuzla Mahalle Muhtarlıklarına ait araçlar muhtarlar tarafından hazır halde bulundurulduğu ifade edildi.

 

Karasu’daki cenaze araçları deprem bölgesine ulaştı.