Karasu

Çelik’ten moral geldi

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, geçtiğimiz Cuma günü Karasu ve Kocaali’de bazı dost ziyaretlerinde bulundu. Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç’i de ziyaret eden Çelik, burada bulunan basın mensuplarıyla da bir süre sohbet yaptı.

 

BEKLENMEYEN SORUN ÇIKTI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Karasu’ya bir dizi dost ziyaretinde bulundu. Karasu Belediyesi eski Başkanı Ahmet Genç’i de ziyaret eden Çelik burada bulunan basın temsilcilerinin bazı sorularını yanıtladı. Karasu’ya getirilen büyük ölçekli yatırımların akıbetlerine ilişkin yöneltilen bir soruya karşılık değerlendirmelerde bulunan Çelik, döneminde yapılan hizmetlerden en önemlilerinden Kibar Holding ve BMC’nin Karasu’ya kazandırılması olduğunu, demiryolu projesinin de kendi döneminde başlatıldığını ancak gerek Kibar Holding’in gerekse Demiryolu projesinde beklenmeyen sorunlar nedeniyle projelerin geciktiğini söyledi.

DEMİRYOLU DEVAM EDECEK

Çelik, demiryolu projesinin Arifiye – Karasu – Bartın güzergahının Kuzey Marmara ve Batı Karadeniz bölgesinin ekonomik gelişimine önemli katkı sağlayacağına ve ortaya çıkan sorunların çözülerek çalışmaların kaldığı yerden başlayacağına inandığını ifade etti. Projenin iptal edilmesi gibi bir durumun olmadığını belirten Çelik, “Yüklenici firmanın güvenilirliği konusunda bir şüphe yoktur” dedi.

BÖLGE GELİŞECEK

Kibar Holding’in yatırımlarını başka yere kaydırmasının mümkün olmadığını kaydeden Çelik, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından 9 Nisan 2018 tarihinde açıklanan Proje Bazlı Teşvik Sistemi’nden yararlandırılan desteğin en büyük payını Kibar Holding ve BMC almıştır. O nedenle bu yatırımlar önümüzdeki aylarda hız kazanacaktır. Yatırımlar tamamlandığında sadece Karasu değil, Kocaali ilçemizde de ekonomik yönden önemli gelişim görülecektir” ifadelerini kullandı.