GündemKocaaliSakarya

Cazibe merkezi olacak

 

Geçtiğimiz hafta içi Kocaali ve Hendek ilçeleri arasında yer alan 900 rakımlı Çam Dağı’na ait görsellerin ulusal ajanslar tarafından kullanılması dikkatlerin bölgede yoğunlaşmasına neden oldu. Anadolu ajansı tarafından servis edilen haber kısa sürede yüzbinlerce görüntüleme alırken konu ile ilgili konuşan Kocaali Belediye başkanı Ahmet Acar yapılacak yatırımların Çam Dağı’nı cazibe merkezi haline getireceğini söyledi.

 

RENK CÜMBÜŞÜ

Sonbaharın son günleri yaşanırken, Sakarya’nın yüksek noktaları arasında yer alan Çam Dağı’nda kestane, çam ve gürgen ağaçlarının yapraklarının sararmasıyla kartpostallık görüntüler ortaya çıktı. Zengin bitki çeşitliliğiyle Kocaali ve Hendek’i birbirine bağlayan doğa ve kültür yolunu bünyesinde barındıran Çam Dağı, sonbaharın doğaya yansıyan tonlarıyla ziyaretçilerini adeta büyülüyor. Renk cümbüşünün yaşandığı ormanlar, fotoğrafçıların da ilgisini çekiyor. Geçtiğimiz hafta paylaşılan görseller ise ulusal haber ajansları, televizyon kanalları ve ulusal yayın organlarında geniş yer buldu. Anadolu Ajansı tarafından servis edilen drone çekimlerinin de yer aldığı Çam Dağı haberi kısa sürede yüzbinlerce görüntüleme aldı. Konu ile ilgili konuşan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar geliştirilen projeler ve yatırımlar sayesinde Çam Dağı’nın, bölgenin cazibe merkezi haline dönüşeceğini söyledi.

İLGİ BÜYÜK

Başkan Acar açıklamasında “Yatırım programımızda Gençlik ve Spor Bakanlığımızla birlikte Çam Dağı Gençlik Kamp Alanı ve Karavan Turizm Alanı planlıyoruz. Bu projemize gençlerimizin ilgisi çok büyük. Çam Dağı’nın coğrafi özellikleri bakımından sağladığı birçok avantaj var. Çam Dağı, son birkaç yıldır çevre il ve ilçelerden, amatör doğa sporcularını ve fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda Sakarya’mıza ve bölgemize damgasını vuran cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir” ifadelerine yer verdi. Kocaali Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve doğa fotoğrafçısı Emre Yılmaz da Çam Dağı’nın içerisinde yer alan ağaçların sonbaharda renk cümbüşüne dönüştüğünü söyledi. Bu renkleri fotoğraflamanın ayrı bir tutku olduğunu dile getiren Yılmaz, “Tüm doğaseverleri, amatör, profesyonel doğa fotoğrafçılarını ilçemizin güzelliklerini görmek için buraya davet ediyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir