Çatalbaş istifa etti

Çatalbaş istifa etti

Karasu siyasetinin tanınmış isimlerinden Mehmet Çatalbaş Büyük Birlik Partisi ile yollarını ayırdı. Cuma sabahı Karasu Sanayi Sitesi Kooperatif inde basınla bir araya gelen Çatalbaş, Sanayi’ye yapılmasını planladıkları cami için partisinden ve Genel Başkan Mustafa Destici’den destek göremediğini söyledi ve görevden ayrıldı.

 

Görevimi yapamıyorum

Büyük Birlik Partisi Karasu Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatalbaş görevinden ayrıldı. Aynı zamanda Karasu Sanayi Kooperatifi Başkanı da olan Çatalbaş, esnaf için bulunduğu hiçbir girişimde partisinin desteğini hissedemediğini söyledi. Çatalbaş, asli görevinin halka hizmet olduğunu, Büyük Birlik Partisi çatısı altında bundan sonra hizmet etme imkanının kalmadığını ve görevden ayrılmasının zaruri hale geldiğini söyledi.

Burada ne işim var

“Ben aynı zamanda Sanayi Kooperatifi Başkanı’yım” diyen Çatalbaş, “Ben bulunduğum her makamı insanlara faydalı olmak için kullanırım. Büyük Birlik Partisi’ne geçme amacım da halka hizmet etmekti. Ancak ne Sanayi Sitesi projesinde ne de cami konusunda bir türlü ümit ettiğimiz desteği bulamadık. Bu nedenle Büyük Birlik Partisi Üyeliği’nden ve ayrılıyorum” dedi.

Şimdi ne olacak

Bilindiği gibi Mehmet Çatalbaş Mehmet İspiroğlu’nun listesinden Meclis’e girmişti. Çatalbaş aynı zamanda Büyük Birlik Partisi’nin MYK üyeliğini de yapıyordu. Çatalbaş’ın istifası ile Büyük Birlik Partisi’nin Karasu Belediye Meclisi’ndeki üyeliği sona ermiş oldu. Yani Büyük Birlik Partisi artık Karasu Belediye Meclisi’nde temsil edilmeyecek. Çatalbaş ise Bağımsız Belediye Meclis Üyesi sıfatı ile 31 Mart 2024’e kadar görev yapmaya devam edecek. Çatalbaş’ın BBP MYK üyeliği de sona ermiş olacak.

Çatalbaş, “Halka hizmet etmediğim yerde durmamın bir manası yok” dedi.