Gündem

Çatalbaş fiyatı değerlendirdi

Çatalbaş fiyatı değerlendirdi

Karasu Çatalbaş Kardeşler Fındık Ticareti İşletmecisi Semih Çatalbaş, bu senenin fındık fiyatı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çatalbaş, üreticinin fındığını satarken dikkat etmesi gerekenler hakkında da önerilerde bulundu.

Arada uçurum var

2023 yılı fındık alım fiyatları hakkında değerlendirmelerde bulunan Karasu Çatalbaş Kardeşler Fındık Ticareti İşletmecisi Semih Çatalbaş, vatandaşın artan maliyetler dolayısıyla açıklanan fiyattan memnun olmadığını söyledi. Çatalbaş, “Geçen seneye göre alınan ilacın, gübrenin, mazotun hemen hemen yüzde 200’ün üzerinde göstermiş olduğu bir fiyat artışı var. Geçen sene de fındık fiyatı 3 dolara tekamül ediyordu bu sene de aynı şekilde. Ancak geçen senenin alım gücüyle bu senenin alım gücü arasında uçurum var” dedi.

Tavsiyede bulundu

Üreticilerin fındığı satarken dikkat etmesi gereken noktalar hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Çatalbaş, “Üreticiler fındığını iyi kurutmalı, güvenmedikleri ve tanımadıkları tüccarlara fındıklarını vermemeliler. Özellikle fındık döneminde Denizköy, Karamüezzinler, Camitepe bölgesine ilçemizin dışından gelen, sadece fındık sezonunda ortaya çıkan, kim olduğu belli olmayan tüccarlara fındıklarını teslim etmemelerini tavsiye ediyorum. Bu konuda daha önce kantar hileleriyle, sahte paralarla çok karşılaştık. Bunlara da dikkat etmeliler” ifadelerini kullandı.