Kocaali

Camlar toplanmaya başlandı

 

Kocaali ilçe merkezi başta olmak üzere birçok mahalle merkezinde bulunan ve toplanmadığı için vatandaşın tepkisine neden olan cam atık kovaları geçtiğimiz hafta içi Kocaali Belediyesi tarafından toplanmaya başlandı.

 

ATIKLAR TOPLANIYOR

Kocaali ilçe merkezinde ve çevre mahalle merkezlerinde cam atıkların geri dönüşüme giderek ekonomiye kazandırılması amacıyla konulan, ancak dolu olmasına rağmen uzun süre toplanmadığı için vatandaşın tepkisine neden olan cam atık kovaları geçtiğimiz hafta içi toplanmaya başlandı. Kocaali Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü himayesinde yapılan çalışma kapsamında ilçe genelindeki 41 kovanın toplanıp, cam depolamak için özel olarak inşa edilen beton zeminli depolama alanına boşaltılarak tekrar yerlerine konuluyor.

MİLLİ SERVET

Konu ile ilgili açıklamasına başvurduğumuz Çevre Koruma ve Kontrol Müdiresi Esra Parıldı cam atık toplama işinin düzenli olarak devam edeceğini söyledi. Parıldı “Yurt genelinde cam toplama işi yapan firma ve ihale süreci ile ilgili sorun çıkması üzerine cam atık toplama işi belediyelere verildi. Ancak bu yeterli depolama alanı uygun araç ve ekipman ve yeterli personel ile mümkün oluyor. Kocaali Belediyesi olarak cam atıklarımızın depolanması için beton zeminli ve çevre korumalı depolama alanı inşa ettik. Personel ve araç ihtiyacımızı giderdik ve atık toplama işine başladık. Atık kovalarımızı yerlerinden alıp depolama alanına boşalttıktan sonra tekrar yerlerine bırakıyoruz. Toplanan atıklarımız buradan alınıp geri dönüşüme gidecek. Şu an için ilçe genelinde 41 adet cam atık toplama kovamız mevcut. Bu sayıyı daha da artırıp daha fazla cam atığı geri dönüşüme ve milli ekonomiye kazandırmayı hedefliyoruz. Daha önce özel firma tarafından toplanan cam atıklar artık belediyemiz tarafından Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü gözetiminde düzenli olarak toplanacak. ” şeklinde konuştu.