EğitimKarasu

Çalışmalara start verildi

 

Karasu İhsaniye Mahallesi’nde boş durumda olan ilkokul binasına Karasu Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. Kademe’nin yapılması için çalışmalar başladı. Karasu protokolü Salı günü okulu ziyaret etti. 1.5 ay içerisinde bitirilmesi planlanan okul, Kuzey’in ilk özel eğitim okulu olma özelliğini taşıyacak.

 

İLÇEYE BÜYÜK KATKI

Karasu İhsaniye Mahalle’sinde boş durumda olan ilkokul binasına yapılacak olan Karasu Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. Kademe’nin tanıtımı Salı günü yapıldı. Düzenlenen programa Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özcan Erşen ve Mahalle Muhtarı Oğuz Özden katıldı. Kaymakam Helvacı, “Burası bir özel eğitim okulu olacak. Bu ilçemiz için büyük bir katkı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

DAHA ÇOK PROJEMİZ VAR

Programa katılan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Bu hizmetin Karasu’ya kazandırılmasından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Karasu bu hizmetin eksikliğini yaşıyordu. İlçedeki idarelerin uyumundan çok iyi sonuçlar çıkıyor. İlçemiz gelişmekte olan nüfusu artan bir ilçe. Bu yüzden de ilçemizi geleceğe hazırlamakla ilgili birçok projemiz var. Bunları birlik ve beraberlik içinde hayata geçirmek için mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YAKLAŞIK 60 ÖĞRENCİ

Proje ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise, “Özel eğitim okulu oluşturmak uzun zamandır düşündüğümüz bir çalışmamızdı. Okulumuz 8 derslikten oluşuyor ve tahmini 60 öğrenciye ev sahipliği yapacak. İhtiyaç sahibi çok sayıda öğrencimiz olduğunu da biliyoruz” dedi. “Özel eğitime ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizi bir çatı altında birleştirmeyi hedefliyoruz” diyen Turhan, “Bu konuda sayımız oldukça fazla. İlçedeki sınıflarda yerimiz de kalmadı” dedi.

 

BİR TAŞLA İKİ KUŞ

Turhan, “İhsaniye’deki okulumuzu değerlendirerek hem bir taraftan kapalı olan okulumuza tekrar hayatiyet kazandırarak hem de ilçedeki ihtiyaçlara cevap vererek bir taşla iki kuş vurmuş olduk. Okulumuzu 1,5 aylık süre içerisinde normale çevirerek Bakanlığımızdan onayı alıp, Karasu’da bir Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu oluşturma hedefimiz var. Bütün öğrencilerimizin mutlu olduğu, severek okullarına geldikleri ve sadece özel eğitim öğrencilerimizin olduğu bir okul oluşturmayı kendimize hedef koymuştuk” dedi.

 

BİZİ MUTLU ETTİ

Kuzey’de ilk defa böyle bir okul oluşturarak hem kendi ihtiyaçlarımızı hem de kuzeydeki tüm ilçelerimizin ihtiyaçlarını gidermeyi planlıyoruz” Turhan, emeği geçenlere de teşekkür etti. Tanıtım sonrası protokole ikramda bulunan Mahalle Muhtarı Oğuz Özden, “Mahallemizde böyle bir projenin yapılması bizi çok mutlu etti. Çocuklarımız için çok mutluyuz. Projenin çok güzel katkı sağlayacağını biliyoruz. İlçemiz ve ihtiyacı olan aileler için çok anlamlı ve güzel bir proje. Kullanıma kapalı okulumuzu kullanmak da mahallemiz adına iyi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. Bahar Kaya