Karasu

Büyükşehirden boykot kararı

Büyükşehirden boykot kararı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gazze’de zulüm devam ederken örnek bir karara imza attı. Büyükşehir Belediyesi Uçak Kıraathanesi, Ormanpark, Millet Kıraathanesi, Kent Park Kafe gibi işletmelerde İsrail ürünlerinin satışını yasakladı.

Satılmayacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gazze’de zulüm devam ederken örnek bir karara imza attı. Türkiye genelinde “boykot” çağrılarının yapıldığı, Filistin’e destek eylemlerinin devam ettiği günlerde Büyükşehir’den de bir hamle geldi. Başkan Ekrem Yüce, şehrin genelinde her gün binlerce insana hizmet veren Büyükşehir iştiraki işletmelerde İsrail ürünlerinin satılmaması yönünde bir talimat verdi.

Raflardan kaldırıldı

Uçak Kıraathanesi, Ormanpark, Millet Kıraathanesi, Kent Park Kafe gibi işletmelerde İsrail ürünlerinin satışını yasakladı. Başkan Ekrem Yüce, “Boykotun gücüne inanıyor; tüm imkanlarımızla Diyanet İşleri Başkanlığımızın çağrısına özen göstererek boykot ürünlerini kullanmıyoruz” ifadelerini kullandı. Sakarya genelinde hizmet veren Büyükşehir’in işletmeleri ürünleri raflardan kaldırdı.

Yüce’den boykota davet

Konuyla ilgili Twitter da paylaşım yapan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Katil İsrail’in yaptığı zulme sessiz kalmıyor; elimiz, dilimiz ve kalbimizle bu zulme karşı koymaya ve bunu duyurmaya çalışıyoruz. Saldırıların ilk gününden itibaren Sakarya Büyükşehir Belediyemize ait iştirak ve tesislerimizden İsrail’e ait markaların ürünlerini kaldırdık” şeklinde konuştu.

Yüce, “Katil İsrail’in yaptığı zulme sessiz kalmıyoruz” dedi.