Siyaset

Büyük: Emekliyle uğraşmayın

 

Büyük: Emekliyle uğraşmayın

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük yönetimi ile birlikte, geçtiğimiz günlerde yapılan CHP’nin 38. Kurultayı’nda Genel Başkan olarak seçilen Özgür Özel’in ilk grup toplantısına katılım sağladı. Büyük, Karasu’nun sorunlarını Genel Başkan Özel’e iletti. Ardından açıklamada bulunan Büyük, “Emekliyle uğraşmayın” dedi.

Sorunlar anlatıldı

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Kurultayı’nda Genel Başkan olarak seçilen Özgür Özel’in ilk grup toplantısına katılım sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır ve Genel Başkanı Özgür Özel ile makamda bir araya geldi. Yapılan görüşmede Büyük, hayırlı olsun dileklerini iletti ve Karasu’nun sorunlarını Genel Başkan’a aktardı. CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent’in ev sahipliğini yaptığı günde Sakarya grubuna PM Üyesi Ecevit Keleş de katılım sağladı.

Ankara’dan döner dönmez basın açıklamasında bulunan CHP Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Yerel seçimlere güzel bir hava ile hazırlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Umut yeniden yeşerdi

Miting havasında bir grup toplantısı olduğunu ifade eden Büyük, “Partimizde yaşanan değişimin pozitif etkilerini gördük. Sakarya örgütü olarak Ankara’da Meclis çatısı altında bir kez daha şahit olduk ki partimizin üzerindeki 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçiminin negatif havası dağılmış. Yeniden umut yeşermiş. İnsanların salona sığmayıp koridorları doldurduğu miting havasındaki grup toplantımızda gördük. Yerel seçimlere bu rüzgarı arkamıza alarak girmeliyiz. 11 büyükşehir belediyemize yenilerini eklemeliyiz. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını ülkemize yaymalıyız” dedi. Ardından Başkan Büyük, Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlısı emekliler de tarımsal faaliyetlerinden dolayı destek aldıkları için emeklilere ödenen 5 bin TL’lik ikramiyelerden yararlanamadığını da belirtti

Dalga geçmeyin

Konuşmasına devam eden Başkan Büyük, “Ödemeler yapılmaya başlandı dendi. Soruyorum Allah aşkına kaç tane emekli vatandaşımız bundan yararlanabildi? Gördüğüme soruyorum alabilen yok. Çalışıyorsa yok, üzerine mülk varsa, var mı yok mu belli değil, çift maaş alıyorsa oluyor mu belli değil. Karasu’muzu en çok ilgilendiren kısmı da, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olanların ikramiye alamadığını öğrendik. Dönüm başına 107 TL devlet desteği alıyorlar diye ikramiye alamıyor fındıkçılarımız çiftçilerimiz. Güler misin ağlar mısın? Milletin aklıyla dalga geçmeyin efendiler. Yazıktır bu paraya bel bağlayanlar, plan yapanlar var. Kışa girdik yakıtı, ısınması, giyinmesi her şey para. Emekliyle uğraşmayın” diye konuştu.

 

Büyük, “11 büyükşehir belediyemize yenilerini eklemeliyiz” dedi.
Başkan Büyük, “Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını ülkemize yaymalıyız” dedi.