Siyaset

Büyük: Boş yapma Sofuoğlu

Büyük: Boş yapma Sofuoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, Ebubekir Sofuoğlu’nun Kadın Milli Voleybol Takımı hakkında yaptığı paylaşıma tepki verdi. Büyük, “Sakarya Üniversitesi Rektörünü göreve davet ediyorum. Bu kişiyi akademiden atmak için neyi bekliyorsunuz” dedi.

Neyi bekliyorsunuz

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu’nun Kadın Milli Voleybol Takımı hakkında yaptığı paylaşıma tepki veren Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Uğur Büyük, “Ebubekir Sofuoğlu, Kadın Milli Voleybol Takımımız hakkında mesnetsiz bir paylaşımda bulundu. Sakarya Üniversitesi Rektörünü göreve davet ediyorum. Bu kişiyi akademiden atmak için neyi bekliyorsunuz” şeklinde konuştu.

Kupayı ret etti

Açıklamasına devam eden Başkan Büyük, “Daha önce üniversiteler için, fuhuş yuvası, diyen, bir kadın milletvekilinin kadın haklarını savunması üzerine, cehennemlik, ilan eden ve Kadın Milli Takımımızın ilk kez Avrupa Şampiyonu olması tüm ülkede sevinç yaratırken Ebubekir Sofuoğlu’nun milli takımımız hakkında, yavrularımızı tehdit eden lezbiyenliğe bulaşmış bu kupayı reddediyorum, ifadelerini kullanan bu kişiyi akademiden atmak için neyi bekliyorsunuz” şeklinde konuştu.