KarasuSiyaset

Bu milleti kimse kandıramaz

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Pazartesi günü Karasu’ya geldi. İftar yemeğinde Karasulularla buluşan Temurci, “Biz Sakarya’ya bakarak bir siyasi hareket başlattık. Sakarya ayağa kalkarsa, bu milleti kimse kandıramaz” dedi.

 

BU ÜLKEYİ SEVİYORUZ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Pazartesi günü Karasu’ya gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Green Park’ta düzenlenen iftar yemeğinde Karasulularla buluşan Temurci, “Türkiye’nin dört bir tarafını dolaşıyoruz. Siyasi partilerimiz ayrı olsa da evde kaynayan tencere aynı tenceredir. Düşüncelerimiz, ideolojilerimiz farklı olsa da işsiz kalan gençlerimizin bize söyledikleri aynı şeylerdir. İnsanlar huzur istiyor, barış istiyor. İnsanlar korkmadan konuşabileceği bir Türkiye istiyor. Bugün esnafı ziyaret ettim. Esnaf kira öder gibi elektrik faturası ödemekten şikayetçi, çocuklarına harçlık veremediği için şikayetçi” dedi. Temurci, “Biz bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülkenin bütün değerleri bizim için kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

 

O SAF ÇOCUK AYAĞA KALKSIN

Ezan bizim, bayrak bizim, vatan bizim” diyen Temurci, “Mustafa Kemal Atatürk’te, Fatih Sultan Mehmet Han’da bizimdir. Ama bizim manevi değerlerimiz üzerine kendi haramlarını, kendi yanlışlarını meşrulaştırmaya çalışanlara en güzel cevabı bugün Karasu sokaklarındaki esnaf ve gençler verdi” dedi. Temurci, “Sakarya’da istiklal mücadelesinin destanının yazıldığı, üzerine şiirlerin yazıldığı bu şehirden tekrar sesimiz çıkarak şunu söylemek istiyorum, ‘Sakarya saf çocuğu masum Anadolu’nun, divanesi sen ve ben kaldık’ diyor ya şair biz Sakarya’ya bakarak bir siyasi hareket başlattık. Sakarya ayağa kalkarsa, o saf çocuk ayağa kalkarsa bu milleti kimse kandıramaz” diye konuştu.

 

MİLLET SİZDEN KORKMASIN

Temurci, “Bu ülkeyi yönetenlere seslenmek istiyorum. Bu millet sizden korkmasın, saraylarda yüzbinlerce maaş alan insanları beslemeyin. Gençler işsizken, bu ülkede 4 kişilik ailenin asgari ücreti fitre miktarına eşit düzeye gelmişse kendinizi sorgulayın. Bu ülkeyi yöneten mazimizden ders alın. Kendinize gelin. Lüksten ve şatafattan vazgeçin. Ramazan ayı hürmetine, bu milleti sevin, kucaklayın. Bu milleti kutuplaştırmayın” dedi. Temurci, “Bugün uyuşturucu problemi Sakarya’da konuşuluyorsa, tarımla uğraşan çiftçi topraklarını ekemediklerini söylüyorsa, Sakarya’nın verimli toprakları ekilmiyorsa, insanlar işsizse ve Sakarya’nın küçük baronları ortaya çıkmışsa bu iftar sonrasında onları insafa, vicdana ve ahlaka davet ediyoruz” dedi. Temurci konuşmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti yaptı. Gelecek Partisi tarafından organize edilen iftar programına Türk Kızılayı Karasu Şubesi Başkanı Adem Ekşi, Karasulu bazı muhtarlar, Karslılar ve Romanlar Derneği Başkanları da eşlik etti. Bahar Kaya