Karasu

Bu iddialara cevap vermeliler

 

Deva Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, online üzerinden yaptığı basın toplantısında Karasu Demiryolu konusunu ele aldı. Erdoğan, “Bu proje için Sayıştay rapor hazırlamış ve içeriğinde birçok tespit barındırıyor. Bu iddialara Ak Parti bir an önce cevap vermeli” ifadelerini kullandı.

 

ERDOĞAN’DAN TEPKİ

Karasu Demiryolu konusu gündemden bir türlü düşmüyor. Deva Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, internet üzerinden online basın toplantısı düzenleyerek konuyu el aldı. Başkan Erdoğan toplantıda, Karasu Demiryolu, Ada Treni ve BELPAŞ konularına da değindi. Erdoğan özellikle, Karasu Demiryolu projesinde Sayıştay raporlarında er alan ve ortaya çıkarılan yolsuzluğun iktidar partisince cevapsız kalmasına tepki gösterdi. Erdoğan, “10 yıl önce başlatılan ve 700 gün gibi bir sürede bitirileceği açıklanan Karasu Demiryolu için aradan geçen sürede sadece 20 kilometrelik bir alan için zemin düzenlemesi yapılmış” dedi.

SAYIŞTAY RAPORU

Karasu girişine bir köprü ayağı dikilmiş bu ayakta Karasu Belediyesi tarafından daha sonra yıkılmış” diyen Başkan Erdoğan, “Bununla birlikte toplamda 320 milyon TL’ye ihale edilen proje için ortada bir kilometre bile tren yolu yokken tam 825 milyon ödeme yapılmış. Tabi ihaleyi alan firmanın Ak Parti’ye yakın olduğunu söylemek bile istemiyorum” sözlerini kullandı. Erdoğan, “Karasu Demiryolu projesi Sakarya için büyük bir ihtiyaç. Bu proje için devletin denetleme mekanizması Sayıştay rapor hazırlamış. Birçok tespit barındırıyor. Bu iddialara Ak Parti’den bir an önce cevap gelmesi lazım” şeklinde konuştu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir