GündemKarasuKocaaliSağlıkSakarya

Bu acıyı en iyi Sakarya anlar

Bu acıyı en iyi Sakarya anlar

Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin talimatıyla yardım kampanyası başlatıldı. Yüce, “Bu acıyı en iyi Sakarya anlar” dedi.

 

Binlerce kişiye ulaştı

Şehirdeki tüm kurumlar STK’lar ve özel kuruluşlarla kontak haline geçen Büyükşehir kentin merkezinde bir yardım noktası oluşturdu. Sakarya Büyük Şehir Belediyesi’nin başlattığı kampanya saatler içinde binlerce kişiye ulaştı. SASKİ teknik bilimler deposunda toplanan yardımların bir bölümünü Başkan Yüce ve vatandaşlar birlikte uğurladı. Yüce, “Bu acıyı en iyi hissedenler bizleriz. Biz de yaşadık çok kayıplar verdik. Sakaryalıların çok iyi anladığını ve hissettiğini biliyorum. O yüzden yardım için koşuyoruz. Acımız büyük rabbim sabırlar versin” ifadelerini kullandı.

Hep bir arada

Başkan Yüce, “Konu yardımlaşma ve dayanışma olduğunda Sakarya hep öncü olmuştur. Yardımlaşmasıyla ve dayanışmasıyla çok önemli bir örnek olan Sakarya’mızla gurur duyuyoruz. Konu birlik olmak olunca bu şehir hep bir arada ve kenetlenmiş durumda. Bu acıyı 1999 felaketini yaşayan Vatandaşlarımız ilk andan itibaren yoğun bir yardımda bulundu. Allah razı olsun. Biz 1999’da bu acının benzerini yaşayanlar olarak şu anda oradaki depremzedeleri çok iyi anlarız. Biz kardeşlerimizin ne hissettiğini çok iyi biliyoruz. Bölgeye hızlıca ulaştırdığımız yardımlar için Sakarya halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımlarımızı bekliyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Bakanı Ekrem Yüce, “Kuru gıda, uyku tulumu, cep ısıtıcısı, eldiven, kışlık bot, içlik (çocuklar ve bebekler için), hijyen ürünleri, çocuk bezi, çadır ve çadır sobası, powerbank, su gibi ürünlerin kullanılmamış olanlarını belirlediğimiz noktada bölgeye ulaştırmak üzere topluyoruz. Tüm hemşerilerimizi bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızla dayanışmaya davet ediyoruz” şeklinde açıklamada bulundu.

Toplanan yardımların Başkan Yüce ve vatandaşlar tarafından uğurlandığı anlar.
Yardımların toplandığı anlar.
Yardımlar tıra yükleniyor