Deprem

Bir Yıl Geçti

Bir Yıl Geçti

CHP Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Karakaş, “On binlerce vatandaşımızı saniyeler içinde kaybettik. Aynı acıyı yine yaşıyoruz. Şehirlerimizin depreme dayanıklılığı konusunda yapılan çalışmaların ne denli yetersiz olduğu ortaya çıktı” dedi.

Aynı Acıları hissediyoruz

Cumurhiyet Halk Partisi, 6 Şubat depreminin yıl dönümünde 81 ilde anma programarı gerçekleştiriyor. CHP Karasu İlçe Başkanı Semih Karakaş, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Karakaş,” Büyük felaketin birinci yıl dönümünde acıyı, yok oluşu sindirememenin gerçeği ile yaşıyoruz depremin üzerinden tam bir yıl geçti. Bir yılın sonunda yine aynı acıları hissediyoruz. On binlerce vatandaşımızı saniyeler içinde kaybettiğimiz büyük depremin birinci yılında ölen tüm vatandaşlarımızı rahmetle bir kez daha anıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Karakaş; Depremi yaşadık

 Deprem gerçeğini yaşayan bir şehrin insanı olduğunu belirten Başkan Karakaş, ”  Biz, deprem gerçeğini yaşayan bir şehrin insanlarıyız. Ülkemizin deprem gerçeğiyle bir kez daha yüzleştiği bu zorlu dönemde, şehirlerimizin depreme dayanıklılığı konusunda yapılan çalışmaların ne denli yetersiz olduğu ve göz ardı edildiği ortaya çıktı. Bu ihmalkârlık birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesine ve büyük acılar çekmesine yol açtı. Bu süreçte, kamu görevlilerinden özel sektöre kadar geniş bir yelpazede yer alan herkesin ihmallerini gözden geçirmesi gerekiyor. Rant hırsıyla hareket edenlerin, vatandaşlarımızın canıyla oynaması ve halkın mağduriyetine sebep olması kabul edilemez bir durum. Bizler bu durumu değiştirmek, halkımızı bu makus talihinden kurtarmak için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.