Karasu

Bıçak kemiğe dayandı

 

2007 yılında Kuzuluk Mahallesi eski Adapazarı yolu üzerinde bulunan 283 metrekare arsasının 80 metrekaresinden yol geçirildiğini belirten arsa sahibi Atakan Temel, hakkı olduğunu iddia ettiği arsasını file çekerek tamamen kullanıma kapadı. Temel, “Artık bıçak kemiğe dayandı” dedi.

 

ASFALTA FİLE ÇEKTİ

Karasu Kuzuluk Mahallesi’ndeki arsasının üzerinden usulsüz yol geçirildiğini iddia eden Atakan Temel, hakkını aramaya devam ediyor. Karasu Belediyesi’ne defalarca ikazda bulunduğunu ve ancak sorunun çözümü yönünde hiçbir adım atılmadığını belirten Temel, “Bana yapacak başka bir şey bırakmadılar” dedi. Pazartesi günü eski sınırları içerisinde kalan alanı file ile çeviren Atakan Temel, asfaltı da çevirmiş oldu.

 

HAKKIMIN PEŞİNDEYİM

Arsasının hukuksuz olarak işgal edildiğini belirten Temel, her türlü iyi niyetine rağmen Karasu Belediyesi’nden karşılık alamadığını söyledi. Temel, “Yol işgali dolayısıyla arsamı kullanamaz duruma geldim. Konuyu ombudsmana taşıdık. Ombudsman birkaç çözüm yolu gösterdi. Ancak Karasu Belediyesi bu yollardan hiçbirini kabul etmeyerek bana mahkeme yolu gösterdi. Ben de kendi yasal hakkım olduğu şekilde arsamın etrafını çevirdim” ifadelerini kullandı.

 

İZİNSİZ MÜDAHALE EDİLDİ

2007 yılında arsasına imar planı uygulandığını söyleyen Atakan Temel, arsasına izinsiz bir şekilde müdahale edildiğini dile getirdi. Temel, “Ben hak etmediğim hiçbir şeyi istemiyorum. Ama bana ait olan benimdir ve hakkımı da sonuna kadar arayacağım” dedi. Daha önce de arsasına duba çakan arsa sahibi Atakan Temel, Karasu Belediyesi Zabıta ekipleri ile de karşı karşıya kalmıştı. Temel, “Bu arazi 2007 Mart ayında mevcut belediye yönetimi tarafından beton duvarların, deprem barakası ve ardiyesinin ihbarnamesiz, rant amaçlı yıkılmak suretiyle bu hale getirilmiştir. Karasu Belediyesi’nin çözüm üretmemesi sebebi ile tapulu arazimizi çevirmek suretiyle kamu kullanımına kapatmış bulunmaktayız. Burada oluşabilecek her türlü olumsuzluktan Karasu Belediyesi sorumludur, bilginize” yazılı tabelayı ise kaldırmadı.