Karasu

Bayraktar’dan Karasu çıkarması

Bayraktar’dan Karasu çıkarması

Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar Karasu’ya geldi. Karasu Muhtarlar Derneği, İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyaretlerde bulunan Bayraktar’a Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Ak Parti İlçe Başkanı Recep Aksu da eşlik etti.

Muhtarları dinledi

Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar ilk olarak Karasu Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti. Mahallelerdeki sorunlar ve muhtarların beklentileri hakkında bilgi alan Bayraktar, “Herkes mahallesinde çalışma olmasını istiyor. Bu çok normal. Ancak imkanların elverdiği ölçüde hizmet etmek mümkün oluyor. Biz de hizmet tercihinde bulunurken durumun aciliyetini önemsiyoruz. Acil ihtiyaçlardan acil olmayanlara doğru çalışıyoruz” dedi.

Önemli olan iyi niyet

Muhtarların mahallelerdeki talep ve beklentileri iletmesinin önemli olduğunu da sözlerine ekleyen Vekil Bayraktar, “Muhtarlarımız mahallelerindeki sorunları ve beklentilerini bize iletecek. İletişim kanalı kapanmayacak. İmkanların elverdikleri yapılacak, diğerleri daha sonra değerlendirilebilecek. Ancak amacı hizmet olan kurumların birbirine küsmesi ya da birbiri ile iletişimi kesmesi söz konusu dahi olamaz” ifadelerini kullandı.

Talepleri dinledi

Kırsal mahallelerindeki sıkıntıları dile getiren muhtarlar, Karasu Belediyesi’nden yeterli hizmet alamadıklarını söyledi. Yalı Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Akbaş mahallesindeki yolların büyük sorun olduğunu söyledi. Tepetarla Muhtarı Hasan Tabiloğlu da yol yapımı için kullanılan traktörün kirasının bile kendisinden talep edildiğini söyledi. Dernek’te kısa süreli gerginlik yaşandığı da oldu. Ziyarette İshak Sarı, muhtarların sözlerini dinlemekle yetindi.

Milli Eğitim’e ziyaret

Muhtarlar Derneği sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyarette bulunan Bayraktar, Karasu’daki okulların durumu hakkında bilgi aldı. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu’nun zorunlu hizmet bölgesi statüsüne alındığını söyledi. Bu durumun ilçedeki öğretmen açığını sonlandırdığını söyleyen Turhan Kabakoz Mahallesi’ndeki okulun öncelikli ihtiyaçları arasında yer aldığını söyledi. Lütfi Bayraktar da konu ile ilgileneceğini ve milli eğitim konusunun kendilerinin önceliği olduğunu dile getirdi.

Ataç’a ziyaret

Daha sonra Karasu Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç’ı ziyaret eden Lütfi Bayraktar, ilçedeki spor faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlik ve spor faaliyetlerine büyük önem verdiğini söyleyen Bayraktar, bu alanda her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti. Karasu Şehir Stadı’nın şehrin içine sıkışıp kaldığını söyleyen Bayraktar, stadın taşınması için de harekete geçilmesi gerektiğini söyledi.

Gençlik merkezi hazırlığı

Karasu’da gençlik merkezi kurmayı amaçladıklarını söyleyen Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç da ilçedeki spor faaliyetlerinin fazla olduğunu ve gençlerin spora ilgisinin de yüksek olduğunu söyledi. Ataç, gençlik merkezi kurma önceliklerinin yanı sıra Yenimahalle’de bulunan spor alanının faaliyete geçirilmesi için de çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Lütfi Bayraktar da projelerin takibi konusunda destek olacağını ifade etti.

 

Ak Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar son olarak Karasu Gençlik Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç’ı ziyaret etti.
Kırsal mahallelerindeki sıkıntıları dile getiren muhtarlar, Karasu Belediyesi’nden yeterli hizmet alamadıklarını söyledi.
Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ziyarette bulunan Bayraktar, Karasu’daki okulların durumu hakkında bilgi aldı.