Karasu

Başkan Sarı, çocuklarla bir arada

Başkan Sarı, çocuklarla bir arada

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okulların açılmasının ardından Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulunu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Başkan Sarı, çocuklarla oyun oynayarak eğlenceli dakikalar geçirdi.

Yeni açılan anaokuluna ziyaret

Okulların açılmasının ardından Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Kabakoz Mahallesi’nde yeni açılan Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokuluna ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarette Belediye Başkan İshak Sarı’ya, Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan eşlik etti. Sınıflarda miniklerle buluşarak oyunlar oynayan Başkan Sarı, öğretmenlere de yeni eğitim öğreti döneminde başarı ve kolaylıklar diledi.

Modern ve ferah bir okul

Okulu gezerek, yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan İshak Sarı, “Modern, ferah ve tertemiz bir ortamda evlatlarımızın ehli öğretmenler elinde eğitim alıyor olduklarına bizzat şahit oldum. İlçemizde eğitim kurumlarımızın her geçen gün daha iyi koşul ve imkanlarla hizmet veriyor olması bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Okul idaresine ve öğretmenlere teşekkür ederek başarılı bir eğitim-öğretim yılı olmasını diliyorum” dedi.

Çeşitli etkinlikler uygulanıyor

Okul ile ilgili detaylı bilgi veren Şehit Teğmen Ömer Faruk Civelek Anaokulu Müdürü İsmail Yücel, “Okulda 12 sabahçı ve öğlenci sınıf mevcut. Ayrıca iki sınıfta tam gün kulüp sınıfı olarak faaliyet veriyor. Okulda kayıtlı toplam 351 öğrenci mevcut. Okulumuzda 14 öğretmen ve 1 rehber öğretmen eğitim veriyor. Kulüp sınıflarında da öğrencilere branş dersleri olarak İngilizce, zeka oyunları, jimnastik ve zumba dersleri veriliyor. Kabakoz Mahallesi’nde ikamet eden adrese dayalı kayıt bölgesindeki çocuklar kayıt olabiliyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Sarı, çocuklarla oyun oynayarak eğlenceli dakikalar geçirdi.