KarasuSiyaset

Başkan Direk’ten hatırlatma

 

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, Karasu’da yaşanan kıyı erozyonu için aradan geçen bir ayda hiçbir çalışma yapılmadığını belirtti. “Konuyu takip ediyoruz” diyen Başkan Direk, Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu da konu ile ilgili bilgilendirdi. Davutoğlu ise ilçe yönetimine tüm sorunların takip edilmesi yönünde görev verdiğini söyledi.

 

BİR AY GEÇTİ

Gelecek Partisi Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, sahilde yaşanan kıyı erozyonu ile ilgili açıklamada bulundu. 25 Mart’ta konu ile ilgili ilk açıklamasını yapan Başkan Direk, iktidar partisine seslenmiş her ayın 25’inde Karasu için verilen sözleri hatırlatacaklarını belirtmişti. Geçtiğimiz hafta Sakarya’ya gelen Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na konu ile ilgili detaylı bilgi veren Başkan Direk, Davutoğlu ile birlikte açıklamada bulundu. Teşkilat olarak mendirekler inşa edilene kadar konuyu gündemde tutacaklarını belirten Direk, aradan geçen bir aylık sürede Karasu sahilinde her hangi bir çalışma yapılmadığını söyledi.

 

TAKİBİMİZ SÜRÜYOR

Gelecek Partisi Karasu İlçe Teşkilatı olarak Karasu’da planlanan ve yatırımları takip edeceğimizi belirtmiştik” diyen Başkan Salim Direk, “Bununda alakalı her ayın 25’ini seçmemizin sebebi ise geçen ay Ak Parti’nin yöneticilerinin Karasu’ya ayın 25’inde gelip, kıyı erozyon için açıklama yapmış olmalarıydı. Bu mesele biz de, iktidarda demişlerdi. Biz hallederiz dediler. Biz de bunun takipçisi olacağız dedik. 1 ay geçti neler yapıldı ve ne yapılacak bir açıklama yok. Rüzgarlar durduğu için mi yoksa kışı mı bekliyorsunuz” diye belirtti.

 

DAVUTOĞLU’NDAN TALİMAT

Başkan Direk, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na Karasu ile ilgili detaylı bilgi verdi. Davutoğlu, “İlçe yönetimimizden Karasu ile ilgili bilgileri sürekli alıyoruz. Kıyı erozyonunun da teşkilatımızla birlikte takip edeceğiz” dedi. BMC ile ilgili de açıklamada bulunan Davutoğlu, “BMC Karasu, Sakarya değil, Türkiye’nin gelirlerinin nasıl çarçur edildiğini göstergesidir. Yıllar önce başlanan tren yolunu projesi de yılan hikayesine dönmüş durumdadır. Bu sorunları takip edip, iktidar olduğumuzda bunların hesabını tek tek soracağız” sözlerini kullandı. Davutoğlu, Karasu ilçe yönetimine tüm sorunların takip edilmesi konusunda görev verdiğini de sözlerine ekledi.